Tomičeva za dve stotinki zaostala za finalom

Marina Tomič je na dvoranskem SP nastopila v polfinalu na 60m z ovirami, vendar se s časom 8,05 ni uvrstila v finale.

08. marec 2014 17.26
08. marec 2014 17.33
ATHLETICS/

Sopot - Slovenska atletinja Marina Tomič je danes na dvoranskem svetovnem prenstvu nastopila v polfinalu teka na 60 metrov z ovirami, vendar je bila prepočasna za finale.

Tomičeva je nastopila v drugi polfinalni skupini in izenačila osebni rekord (8,05), kar pa je bilo dovolj za peto mesto v skupini in skupno enajsto, pri čemer je finalni nastop zgrešila le za dve stotinki.

Najboljši čas kvalifikacij je postavila Avstralka Sally Pearson (7,81), drugega Američanka Nia Ali (7,88) in tretjega Francozinja Cindy Billaud (7,89).

»Ko sem videla počasni posnetek, kako sva se borili z Rusinjo, in ko sem videla, da je bila četrta, sem opazila tudi njen čas. Najprej je bila kratka kletvica, ne v slovenskem jeziku, pa je zato ne bom ponovila ... Rezultat je super, ni kaj. Start mogoče ni bil najboljši ali pa so druge hitrejše v tem elementu. Je pa res, da med ovirami ne izgubljam veliko časa in to so moji aduti na naprej. Ne le zaradi dvoranske sezone, ampak za tekme na prostem, ker je na 100 m več ovir,« je dejala Tomičeva, ki je zadovoljna s svojimi nastopi v Sopotu:

»Pokazala pa sem povsem drugo sliko z dvema najboljšima prestavama v karieri. Zelo sem zadovoljna, žal pa nisem izpolnila dveh skritih ciljev. Najprej izboljšati, ne le izenačiti osebni rekord. V polfinalu sem želela prehiteti Rusinjo na sedmi stezi. Če bi mi to uspelo, bi bila v finalu. Moram pa biti zadovoljna, ker sem imela mesec dni pred SP veliko težav. V kvalifikacijah sem tekla 8,07, v polfinalu pa sem izenačila svoj letošnji osebni rekord. Zdaj lahko le sanjam, kaj bi bilo, če bi bilo. Toda dosegla sem prvo polfinalno uvrstitev na veliki tekmi v karieri. Tako visoko še nisem prišla. To je zelo lepa popotnica, moj glavni cilj sezone je še vedno evropsko prvenstvo na prostem v Zürichu,« je še povedala slovenska atletinja.

Kilty presenetljivo do zlata na 60 metrov

Britanski tekač Richard Kilty, ki si je mesto v reprezentanci zagotovil po poškodbi Jamesa Dasaoluja, je v teku na 60 metrov presenetljivo osvojil zlato (6,49), drugi je bil Američan Marvin Bracy (6,51), tretji pa Nigerijec v katarski reprezentanci Femi Ogunode (6,52).

V sedmeroboju je bil najboljši Američan Ashton Eaton, ki je s 6632 točkami le za 13 točk zgrešil svoj svetovni rekord. Srebro si je priboril Belorus Andrej Kraučanka (6303), bron pa Belgijec Thomas Van Der Plaetsen (6259).

Aregawijevi zlato na 1500 metrov, Adamsova ubranila naslov

Etiopijska tekačica Abeba Aregawi, ki nastopa za Švedsko, je postala svetovna prvakinja v teku na 1500 metrov (4:00,61), v katerem je za skoraj sedem sekund prehitela rojakinjo Axumawit Embaye (4:07,12), tretja je bila Maročanka Rababe Arafi (4:07,53).

V ženskem troskoku je slavila Rusinja Jekaterina Koneva (14,46 metra), druga je bila Ukrajinka Olga Saladuha (14,45) in tretja Jamajčanka Kimberly Williams (14,39).

Novozelandka Valerie Adams je v suvanju krogle ubranila naslov (20,67 metra) in zabeležila še 44. zaporedno zmago v tej disciplini, srebro je osvojila Nemka Christina Schwanitz (19,94), bron pa Kitajka Lijiao Gong (19,24).