Triatlonka Nataša Nakrst svetovna prvakinja

Na SP v polovičnem maratonu je Janez Klančnik med amaterji v starostni skupini od 30 do 34 let zasedel deseto mesto.

12. september 2017 11.26

Chattanooga − Slovenska triatlonka Nataša Nakrst, že vrsto let ena najuspešnejših tekmovalk pri nas, je nova amaterska svetovna prvakinja v polovičnem ironmanu (ironman 70.3) v svoji starostni kategoriji od 55 do 59 let. Ciljno črto v ameriški Chattanoogi je po 1,9 kilometra plavanja, 90 kilometrih kolesarjenja in 21,1 kilometra teka prečkala v času 5;13:45.

Slovenski uspeh je dopolnil Janez Klančnik, ki se je pred tremi leti na Havajih veselil amaterske šampionske lovorike v kombinaciji ironmana in gorske različice Xterra, tokrat pa se je s časom 4;21:58 v starostni kategoriji od 30 do 34 let uvrstil na deseto mesto, v generalni razvrstitvi je to zadostovalo za 62. dosežek.

Skozi kvalifikacijska tekmovanja sta se na svetovno prvenstvo prebila še dva slovenska amaterska triatlonca in uspešno končala polmaratonsko preizkušnjo. Domen Denša (4;48:08) je v svoji starostni skupini zasedel 62., Jernej Ivanovič (4;54:59) pa 126. mesto. Med profesionalci Slovenija svojega predstavnika ni imela.