Trstenjakova leto končala na 3. mestu lestvice IJF

Judoistka Tina Trstenjak bo tekmovalno leto končala na visokem tretjem mestu lestvice Mednarodne judo zveze do 63 kg.

26. december 2014 21.44

Ljubljana - Za slovensko judoistko Tino Trstenjak je uspešna tekmovalna sezona v konkurenci do 63 kilogramov, ki jo bo končala na visokem tretjem mestu lestvice Mednarodne judo zveze (IJF).

Trstenjakova je na aprilskem evropskem prvenstvu v Montpellieru osvojila srebrno kolajno, nato pa si je avgusta na svetovnem prvenstvu v Čeljabinsku priborila še bron. Zato ni bila presenetljiva poteza Judo zveze Slovenije, ki jo je proglasila za najboljšo slovensko judoistko leta.

Judoistka kluba Z'dežele Sankaku je v skupnem seštevku IJF osvojila 2424 točk in zaostala le za Izraelko Yarden Gerbi (2952) in Francozinjo Calrisse Agbegnenou (3510).

Med Slovenci sta visoko tudi Ana Velenšek (do 78 kg) in Rok Drakšič (do 73 kg), ki zasedata četrti mesti, Vlora Beđeti je 16. v kategoriji do 57 kilogramov, Lucija Polavder pa 17. v konkurenci nad 78 kilogramov.