V Poznanju se spoznata na to, kako se streže stvari

Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman po 500-metrski razdalji neposredno v finale EP tudi na 200 metrov.
Fotografija: Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman še ne veslata idealno, a sta na EP napredovali v dvoje final. FOTO: KZS

Kajakašici Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta se uvrstili še v svoj drugi finale evropskega prvenstva v sprintu na mirnih vodah v Poznanju. Po disciplini 500 metrov sta bili uspešni tudi na 200 metrov, dosegle sta najboljši čas predtekmovanja in se v finale tudi tokrat uvrstile neposredno.

»Ni bilo vse popolno. Malce smo se premetavale levo desno, a glavno je, da sva še vedno dovolj hitri za zmage,« je dejala Ponomarenko Janićeva, Ostermanova jo je dopolnila: »Doslej nam super vožnja ni uspela, upam, da bo bolje v naslednjih dneh. Tokrat sva se na startu zabili v blok, nato nisem ujela ritma, ves čas naju je 'rukalo'. Toda glavno je, da sva izpolnili cilj in da bova veslali v finalu.« Kajakaš Jošt Zakrajšek je tekmoval v polfinalu na 1000 metrov, uvrstil se je v finale B, prav tako kajakaš Vid Debeljak pa je bil na 200 metrov dovolj hiter za polfinale.