Zelko v Španiji jadra zelo dobro

Žan Luka Zelko je na finalu svetovnega pokala v Santanderju po prvih dveh dneh v razredu laser v dvajseterici.

07. junij 2017 20.34
N. Gr., STA
N. Gr., STA
Santander - Slovenski jadralec v razredu laser Žan Luka Zelko je na finalu svetovnega pokala v Santanderju po prvih dveh tekmovalnih dneh na 18. mestu. Mariborčan je bil v današnjem prvem plovu 22., v drugem pa pet mest boljši. V vodstvu je Francoz Jean Baptiste Bernaz.

Zelko je v Santanderju edini slovenski predstavnik. V preostalih razredih se slovenski jadralci zaradi poškodb ali drugih obveznosti niso mogli odzvati vabilu.

Prvi tekmovalni dan je 22-letni mariborski jadralec uvodni plov končal na 25. mestu, v drugem se je prebil med deseterico in bil deveti, skupno pa uvodni dan končal na 20. mestu. V razredu laser se bodo jadralci do sobote pomerili še v šestih plovih, v nedeljo pa sledi regata za medalje.