Žgank potrdil normo za Rio

Mladi slovenski judoist je moral na svetovnem pokalu v Mehiki premoč priznati le dvakratnemu svetovnemu prvaku.

30. maj 2016 18.24
bsa Judo

Guadalajara - Slovenski judoist Mihael Žgank je dokončno potrdil uvrstitev na letošnji olimpijski turnir v Rio de Janeiru. Na preizkušnji svetovnega pokala v mehiški Guadalajari je namreč zasedel tretje mesto v kategoriji do 90 kilogramov, potem ko je v obračunu za bron odpravil Francoza Axla Clergeta, od katerega je bil uspešnejši prvič v tretjem medsebojnem dvoboju.

Dvaindvajsetletni član kluba Z'dežele Sankaku in varovanec trofejnega trenerja Marjana Fabjana je v celotnem tekmovanju pokleknil zgolj pred dvakratnim svetovnim prvakom, sedem let starejšim v Gruziji rojenim Grkom Iliasom Iliadisom, ki je leta 2004 v domačih Atenah, star komaj 17 let, postal najmlajši judoistični olimpijski zmagovalec doslej. Je pa zato Žgank ob Clergetu snel skalp še dvema tekmecema, ki sta na svetovni jakostni lestvici uvrščena višje od njega: uvodoma je izločil Alžirca Abdelrrahmaneja Benamadija, nato pa še Švicarja Cirila Grossklausa. Nobenega od njiju pred tem še ni premagal. Drugih slovenskih judoistov na preizkušnji ni bilo.