EP v rokometu: borbeni Poljaki do točke

Reprezentanca Poljske je na prvi tekmi drugega kroga nadoknadila 11 golov zaostanka in si priborila točko proti Švedski (29:29).

21. januar 2012 20.23

Beograd - Rokometaši Poljske so danes dokazali, da se z veliko mero borbenosti in nepopustljivosti da doseči vse. Ob polčasu prve tekme skupine I, na kateri so se merili s Švedsko, so namreč zaostajali za velikih 11 golov (9:20), kar pa jih ni ustavilo na poti do končne točke (29:29).

Na drugem srečanju so Danci le z golom razlike premagali Makedonce (33:32). Slednji so se z osvojeno točko znašli na zadnjem mestu skupine, čakata pa jih še obračuna s Poljsko in domačo Srbijo.

V večernem derbiju sta se pomerili vodilni moštvi skupine I, domača reprezentanca Srbije in Nemčija. Ob polčasu je bolje kazalo prvim, ki so imeli kar pet golov prednosti, vendar je povratek Poljske očitno vplival tudi na Nemce, ki so v drugih tridesetih minutah zaigrali bolje in si na koncu priigrali točko (21:21), ki jih je popeljala na prvo mesto. V naslednjem krogu se bodo Nemci pomerili z Danci, Srbi pa s zadnjeuvrščeno Švedsko.