EP v rokometu: Srbi dobili veliki derbi z Dansko, Poljaki ponižali Slovaško

V drugem kolu so Poljaki s 41:24 ugnali Slovaško, Srbi so prišli do druge zmage, saj so bili boljši od Danske (24:22).

17. januar 2012 15.45
17. januar 2012 17.15
D. O., Delo.si

Ljubljana - V Beogradu in Nišu so odigrali tekme drugega kola v skupini A in B, največ pozornosti je požel veliki derbi med domačo Srbijo in Dansko. Po zaslugi izjemne predstave srbskega vratarja Darka Stanića (17 obramb) in vročekrvnih navijačev, ki so do zadnjega kotička napolnili dvorano Pionir, so do druge zmage prišli domači ljubljenci in si na stežaj odprli vrata v drugi del tekmovanja.

Že pred tem so Poljaki prišli do blesteče zmage, saj so s kar 41:24 ponižali reprezentanco Slovaške in tako ohranili upe za napredovanje v drugi del tekmovanja. Obračun je bil izenačen le v uvodnih 15. minutah, nato pa so Poljaki stopili na plin in v 33. minuti vodili že s 20:14. in na koncu prišli do najvišje zmage na EP v Srbiji. »Danes smo bili precej boljši nasprotnik, toda Poljaki so zelo izkušena reprezentanca, zato naše delo ni bilo lahko,« je po tekmi dejal najboljši poljski strelec Peter Kukucka.

Nemci do prve zmage

Pestro je tudi v skupini B, kjer sta prav tako na sporedu dve tekmi. Nemcem je po uvodnem porazu proti Češki uspelo priti do prve zmage, saj so slavili tesno zmago proti Makedoniji (24:23). »Resnično smo veseli, ker nam je uspelo dobiti ta težak obračun. Uspelo nam je uresničiti dogovorjeni načrt. V napadu in obrambi so se sicer tudi tokrat pojavljale manjše napake, toda napravili smo velik korak naprej v naši igri,« je bil zadovoljen nemški selektor Martin Heuberger.

Uspešni so bili tudi rokometaši Švedske, ki so s 33:29 odpravili Čehe in se s tremi točkami povzpeli na vrh lestvice v skupini B.