ABA: Krka za konec premagala Szolnok

Košarkarji Krke so v zadnjem kolu rednega dela lige ABA porazili Szolnok s 73:67.

29. marec 2014 17.38
29. marec 2014 18.06
šipič košarka

Novo mesto - Košarkarji Krke so za konec rednega dela lige ABA gostili madžarski Szolnok in ga premagali s 73:67.

Novomeščani so dobro krenili v tekmo in v tretji minuti povedli z 10:8, sledil pa je velik padec v igri in Szolnok je z delnim izidom 13:2 rezultat obrnil v svojo korist (21:12), v deveti minuti pa si je prvič priboril tudi dvomestno prednost (24:13).

Gostitelji so v prvem polčasu delovali nebogljeno in v 19. minuti zaostajali z osemnajstimi točkami razlike (28:46), izid polčasa pa je bil 48:32.

Če je bila Krka v prvem delu občutno slabša od Szolnoka, pa je bila podoba moštev v nadaljevanju povsem drugačna. Varovanci Aleksandra Džikića so drugi polčas začeli z delnim izidom 15:0 (!) in se približali le na točko (47:48), a so se njihovi nasprotniki pravočasno otresli slabe igre in si pred zadnjo četrtino priigral prednost sedmih točk (59:52).

Pri Novomeščanih je v zadnji četrtini odgovornost prevzel izkušeni Jasmin Hukić in v tem delu dosege 10 izmed svojih 17 točk, Krka je z njegovo pomočjo povedla v 37. minuti (63:61),, nato pa se ni več ozirala in je tekmovanje sklenila z zmago.

Pri Krki je bil najboljši strelec Jasmin Hukić (17), pri Szolnoku pa Justin Holiday (16).