Beljaškim orlom poln izkupiček v Tivoliju

Hokejisti Telemacha Olimpije so v 29. kolu lige EBEL na domačem ledu z 2:4 klonili proti gostom iz Beljaka.

16. januar 2015 23.04
uho_Olimpija - VSV
Miha Žakelj, šport

Ljubljana - Hokejisti Telemacha Olimpije so v 39. kolu prvenstva EBEL zabeležili tretji zaporedni poraz, potem ko jih je v dvorani Tivoli premagal beljaški VSV s 4:2. Ljubljančane do konca prvega dela loči le še pet tekem, naslednja bo v nedeljo v Innsbrucku.

Potem ko so Beljačani v tej sezoni izgubili kar dve izmed treh dvobojev z Olimpijo, so tokrat v Ljubljano pripotovali z odlično popotnico osmih zmag na zadnjih desetih tekmah.

Olimpija se v prvih minutah na to ni ozirala preveč in je prikazala napadalno igro, vendar pa so bili Kyle Medvec, Aleš Mušič in Tom Zanoški pri svojih uvodnih poskusih nenatančni. Domačini so bili hitro kaznovani za svojo neučinkovitost, saj so Beljačani v peti minuti izkoristili napako Maksa Selana in krenili v protinapad, Benjamin Petrik je z desne strani zadel vratnico, odbiti plošček pa je v mrežo potistnil Eric Hunter.

Ljubljančani so po prejetem golu odgovorili z nizom napadov in bili v 13. minuti blizu izenačenju, ko je Žiga Pešut z igralcem več že premagal Jean-Philippeja Lamoureuxa, vendar je njegov poskus ustavila vratnica. Zmajem se neučinkovitost tokrat ni maščevala, saj je Hunter Bishop le osem sekund po koncu »power-playa« preusmeril strel Matica Podlipnika z modre črte in izenačil na 1:1.

Petrik v polno za novo vodstvo Beljaka

Maloštevilni gledalci so v drugi tretjini spremljali pritisk Beljačanov, ki so v 27. minuti znova povedli. Takrat je Nico Brunner izkoristil trk domačih branilcev in podal do Benjamina Petrika, ki je z leve strani zadrsal proti sredini in neovirano premagal Andyja Chioda.

Kanadski vratar je imel v nadaljevanju tretjine obilo dela, saj so gostje s Koroške na njegov gol sprožili 13 strelov, vendar pa se izid ni spremenil. Gostitelji so na svoj račun prišli šele v zadnjih dveh minutah, najlepšo priložnost pa je v poslednjih sekundah zpravil Marvin Degon.

Sodniki razveljavili gol Bishopa

Razmerje moči se v zadnji tretjini ni spremenilo, beljaško moštvo je znova pritisnilo proti vratom Olimpije in že po treh minutah povedlo s 3:1, ko je Gerhard Unterluggauer ob izključitvi Igorja Cvetka natančno udaril z modre črte in plošček poslal za hrbet Chioda.

Beljačani so se zatem posvetili branjenju rezultata in zmaji so krenili po znižanje izida. Deset minut pred koncem je Hunter Bishop zatresel beljaško mrežo, vendar pa je pri tem hkrati tudi trčil v vratarja Lamoureuxa. Sodniki so presodili, da se je trk zgodil pred doseženim golom, tako da le-ta ni obveljal.

Olimpija se kljub temu ni predala in v 57. minuti zadela še drugič, potem ko je Podlipnik močno sprožil z modre črte, pred golom pa se je dobro znašel Mušič in plošček poslal v mrežo.

Gostitelji so v zadnji minuti poskušali tudi brez vratarja, kar se jim ni obrestovalo, saj je Anže Ropret izgubil plošček v svoji tretjini in ga prepustil Darrenu Haydarju, ki je postavil končni izid tekme.