EBEL: Beljačani premagali KAC na zimski klasiki

Beljačani so na nogometnem štadionu v Celovcu premagali KAC s 4:1.

03. januar 2015 22.08

Celovec - Nogometni štadion Wörthersee je gostil tekmo zimske klasike med Celovcem in Beljakom, ki so jo pred 29.700 gledalci dobili Beljačani s 4:1.

Gostujoči hokejisti so stvari hitro vzeli v svoje roke in v uvodnih desetih minutah dosegli dva gola. Celovški vratar Rene Swette je bil prvič premagan v šesti minuti s strani Darrena Haydarja, podajalca sta bila Klemen Pretnar in John Lammers. Le 124 sekund kasneje je bil uspešen še Marco Pewal in povišal prednost na 2:0.

Druga tretjina je prinesla nekaj veselja domačim navijačem, saj je Thomas Hundertpfund v 34. minuti izkoristil številčno premoč svojega moštva in iznižal na 1:2, vendar pa so Beljačani še pred koncem tretjine znova vodili za dva gola, za kar je v 40. minuti poskrbel Brock McBride.

Prireditelji tekme so si med odmorom pred zadnjo tretjino privoščili tudi napako, saj so pri vrtanju lukenj, s katerim so želeli učvrstiti gola, predrli vodno napeljavo pod ledom, dvoboj pa se je nadaljeval s tridesetminutno zamudo.

Celovčani so v zadnji tretjini pokazali več in nasprotnike nastreljali s 14:8, vendar pa Thomas Höneckl ustavil vse njihove poskuse in tekmo končal z 52 obrambami. Na drugi strani je Swette klonil še enkrat, v 45. minuti ga je premagal Daniel Nageler in postavil končni izid tekme.