EBEL: Bolzano še naprej zaklet za Olimpijo

Telemach Olimpija je v 15. kolu prvenstva EBEL izgubila na gostovanju v Bolzanu (2:3). Že jutri jo čaka gostovanje v Dornbirnu.

25. oktober 2015 16.40
25. oktober 2015 18.50
uho*HOKEJ Olimpija - Bolzano

Bolzano - Hokejisti Telemacha Olimpije so v 15. kolu prvenstva EBEL gostovali v Bolzanu in doživeli trinajsti poraz (2:3).

Ljubljančani so na težkem gostovanju, kjer še nikoli niso osvojili niti točke, igrali močno oslabljeni, manjkali so Stefan Chaput, Guillaume Desbiens, Aleš Mušič, David Planko, Aljaž Uduč in Olivier Roy, namesto katerega je med vratnici stopil Tomaž Trelc.

Za Olimpijo se je tekma začela slabo, saj se je že v tretji minuti znašla v zaostanku, potem ko je Tomaža Trelca premagal Anton Bernard. Manj kot štiri minute kasneje se je Olimpija znašla v novih težavah, saj si je Boštjan Groznik prislužil dvominutno kazen, med katero pa ni prišlo do spremembe izida. Uvodna tretjina se je končala z vodstvom Bolzana z 1:0, razmerje strelov na vrata je bilo 10:7 za domače.

Olimpija je bila v drugi tretjini v podrejenem položaju in na nasprotnikova vrata sprožila le tri strele (razmerje 3:14), vendar dosegla edini gol v tem delu igre. Zanj je v 34. minuti poskrbel Žiga Pešut, podajalca sta bila Roland Kaspitz in Anže Ropret. Ljubljančani so bili tako pred zadnjimi dvajsetimi minutami v dobrem položaju, da si prvič v zgodovini v Bolzanu priborijo vsaj točko.

Bolzano je hitro razblinil te upe. V 44. minuti je za drugo vodstvo domačih poskrbel Markus Gander, v 50. minuti pa je za 3:1 zadel Jerry Pollastrone. Olimpija se ni predala in napadala vse do konca. To se ji je obrestovalo šest sekund pred koncem tekme, ko je z igralcem več na 2:3 znižal Nik Pem. To pa je le ublažilo poraz Ljubljančanov, ki še naprej ostajajo brez točke na gostovanju v Bolzanu.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala že jutri, ko jo čaka gostovanje v Dornbirnu (17.30).