EBEL: Bolzano zmajem ni več dovolil presenečenja

Potem ko so hokejisti Bolzana v tej sezoni že dvakrat izgubili v Tivoliju, so tokrat Olimpijo doma premagali s 5:1.

03. januar 2016 20.18
rsi-Hokej
Š. Ro.
Š. Ro.

Bolzano - Hokejisti Telemach Olimpije so sicer v novo leto vstopili z zmago proti Fehervarju, toda na današnjem gostovanju na tekmi 39. kola lige EBEL znova klonili. Tokrat se jim je za poraz pred dvema tednoma oddolžil Bolzano, proti kateremu so zmaji nedavno prekinili najdaljši niz porazov.

Prvaki izpred dveh dveh sezon so v Tivoliju v tej sezoni že dvakrat izgubili in si tako tudi otežili boj za uvrstitev med šest najboljših po rednem delu. Zato je pri njih vrag vzel šalo, nabrušeni tokrat niso več dovolili presenečenja in zmagali s 5:1.

Še vedno precej oslabljena ljubljanska zasedba je bila brez prvega vratarja Oliverja Roya, zaradi težav s poškodbami pa je v Bolzano odpotovalo vsega 15 igralcev; le štirje branilci in devet napadalcev. Od prve minute so domači začeli silovito, vratar Tomaž Trelc pa je bil na težki preizkušnji. Kljub spretnemu odporu je bil ob vodilnem zadetku po desetih minutah nemočen. V 15. minuti je nevarno zapretil Nardo Natzgam, domači vratar Jaroslav Hübl je imel težave, saj mu je plošček že spolzel iz rok, a je zadevo rešil Alexander Egger, ki je plošček porinil z golove črte. V 17. minuti pa so domači izkoristili igro z igralcem več, po silovitem strelu je zadel Brett Flemming.

Tudi na začetku drugega dela domači niso popuščali, največ dela je imel še vedno Trelc, ki se je izkazal v 27. minuti, ko je ubranil samostojni prodor Marca Insama. V 29. minuti pa je bil spet brez možnosti, ko je bilo 3:0. Kljub oslabljenosti se gostje niso predali, kar je pokazal v zadnjem času prebujeni Gregor Koblar z zadetkom v 37. minuti, toda njegov gol za priključek je bil hitro izničen na začetku zadnjega dela, ko so domači prednost igralca več takoj spremenili v gol za 4:1. Zadnji gol pa je, prav tako ob igri z igralcem več padel v 49. minuti.

EBEL, 39. kolo:

Bolzano - Telemach Olimpija 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Dvorana Eiswelle, gledalcev 2700, sodniki: Dremelj (Slovenija), Nikolić (Avstrija, glavna), Nothegger (Avstrija), Zgonc (Slovenija).

Strelci: 1:0 Insam (Bernard, DiCasmirro, 10.), 2:0 Flemming (Pope, Vause, 17.), 3:0 Gander (Saviano, Hofer, 28.), 3:1 Koblar (Logar, Pešut, 36.), 4:1 Pollastrone (Flemming, Vause, 42.), 5:1 Saviano (Egger, Reid, 49.).

Kazenske minute: Bolzano 4, Telemach Olimpija 12.

Orli Znojmo - Dornbirn 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Vienna Capitals - KAC Celovec 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

VSV Beljak - Fehervar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Innsbruck - Graz 99ers 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Red Bull Salzburg - Black Wings Linz 3:4 (0:1, 0:1, 3:1; 0:1)