EBEL: Končano mučno čakanje za Olimpijo

Hokejisti Olimpije so v tekmi 41. kola EBEL premagali Bolzano z 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).

08. januar 2017 21.41
Pem Nik in Duller Christoph na hokejski tekmi Olimpija Dornbirn,Ljubljana Slovenija 13.10.2015 [Šport,hokej]
A. V.
A. V.
Ljubljana - Mučno čakanje na prekinitev niza porazov se je v hokejskem Tivoliju vendarle končalo. Zdesetkana domača ekipa, v kateri je tako kot na prejšnjem dvoboju v petek proti Dornbirnu manjkalo precej članov prve postave, je poskrbela za presenečenje in proti ekipi z vrha lestvice nekoliko nepričakovano, a po zelo borbeni predstavi povsem zasluženo slavila ter tako po 42 dneh in 16 porazih spet dobila več kot eno točko na tekmi.

V vratih je imela Olimpija ob odsotnosti Jeffa Frazeeja spet mladega Tilna Spreizerja, v postavi pa med le 18 igralci v polju spet nekaj mladincev.

A že začetek ni bil slab, kot bi lahko najzvestejši obiskovalci dvorane pod Rožnikom sklepali glede na postavo in moč tekmeca. Ljubljančani so bili dokaj enakovredni v prvem delu, Spreizter razpoložen ob nevarnih akcijah Bolzana, domači pa so imeli ob (novi) neučinkovitosti z igralcem več najlepšo priložnost celo ob igralcu manj, a je Aleš Mušič po protinapadu zadel vratnico.

Bolzano je imel v nadaljevanju terensko premoč in več strelov, domači pa so s srčno in borbeno igro dolgo vztrajali pri 0:0. Večjih priložnosti si sicer niso pripravili, so pa zdržali ob igralcu manj in tako nekoliko lažje zadihali po pritisku južnotirolske ekipe. Na drugi strani pa nato sami spet niso izkoristili "power-playa". So pa zadeli takoj, ko so bile moči izenačene, pred golom je bil najbolj spreten Nik Pem.

Minimalno vodstvo je dalo krila domačim, obenem pa spodbudilo tudi favorizirane goste. Pritisk pred Spreitzerjem je naraščal, do konca drugega dela pa so zmaji zdržali.

Zeleno-beli so vso zadnjo tretjino garali v obrambi in pomagali Spreitzerju, sami pa prežali na protinapade. Najbolj nevaren je bil Kristjan Čepon, pozneje še Sacha Guimond. V vratih je Spreitzer v zadnjih minutah branil mogoče in nemogoče, gostje so poskušali še brez vratarja, a zaman. Tristo najzvestejših navijačev je konec tekme pričakalo na nogah, nazadnje pa so lahko za izjemno borbeno predstavo in zmago domačim namenili tudi zaslužen aplavz.

Do konca prvega dela lige Ebel, kjer so Ljubljančani že dolgo obsojeni na zadnje mesto, so le še trije krogi, naslednji dvoboj bodo zmaji odigrali v sredo v Innsbrucku.

Olimpija - Bolzano 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Dvorana Tivoli, gledalcev 300, sodniki: Babić (Avstrija), Trilar (Slovenija, glavna), Nagy (Madžarska), Rakovič (Slovenija).
Strelec: 1:0 Pem (Mušič, Guimond, 34.).
Kazenske minute: Olimpija 4, Bolzano 6.