EBEL: Olimpija za tretjo zaporedno zmago ugnala Sapo

Hokejisti Telemach Olimpije so v 33. kolu razširjenega avstrijskega prvenstva EBEL premagali Sapo (4:2).

23. december 2012 10.05
23. december 2012 15.45
Hokej

Szekesfehervar - Ljubljanska Telemach Olimpija je danes dobila prvega izmed dveh zaporednih dvobojev z madžarsko Sapo, ki je v 33. kolu EBEL klonila s 4:2.

Edino slovensko moštvo je nastopilo brez poškodovanih Damjana Dervariča, Matevža Ermana, Jake Ankersta in Erica Panceta, a kljub temu prikazalo odlično igro, ki jo je kronalo z deveto gostujočo zmago v letošnji sezoni razširjenega avstrijskega prvenstva. Eden izmed junakov današnjega uspeha je bil najučinkovitejši igralec Olimpije v tej sezoni, Jan Muršak, ki je v zadnji tretjini dosegel oba svoja gola.

Ekipi se bosta že v sredo znova srečali v isti dvorani. Ljubljančani pa bodo leto 2012 končali 30. decembra, ko bodo v domači Hali Tivoli gostilo Znojmo.

Thomas zadel za prvo, D'Alvise za drugo vodstvo

Gostje so dobro začeli srečanje v Szekesfehervarju in že v prvi minuti zapretili prek Jana Muršaka, ki pa ni bil natančen. Šest minut kasneje je Olimpija prvič povedla, za kar je poskrbel Andrew Thomas. Branilec se je z desne strani odločil za strel, plošček pa je med kopico hokejistov našel pot v mrežo.

Sapa je izenačila v 12. minuti, ko so izkoristili kar dva igralca več na ledu, med strelce pa se je vpisal Eric Johansson. Olimpija je nato prebovala le dve minuti za novo vodstvo. Chris D'Alvise je napad začel v svoji napadalni tretjini, podal do Kevina De Vergilia na sredino, ta pa mu je plošček le zaustavil, tako da je D'Alvise neoviran prišel v napadalno tretjino in z močnim strelom z leve strani zadel tik ob vratnici.

Varovanci Bojana Zajca so po prihodu iz slačilnice pritisnili na domača vrata, a jim ni uspelo povišati vodstva. Kazen je sledila v 28. minuti, ko je Kyle Bailey po dobljenem sodniškem metu sprožil proti pokritemu vratarju Jerryju Kuhnu in ga tudi premagal za 2:2, kar je bil tudi končni izid druge tretjine.

Zadnja se je začela po željah Olimpije, pri kateri je Jan Muršak zadel po 32 sekundah igre. Gostitelji so nato poskušali na vsak način izenačiti, a so bili neuspešni, pa čeprav so imeli dvakrat igralca več na ledu. V končnici so napadli tudi s šestimi igralci, kar se jim ni obrestovalo, za končnih 4:2 pa je v nebranjeno mrežo s svojim drugim golom zadel Muršak.

Zajc: Druga tekma s Sapo bo povsem druga zgodba

»Igrali smo zelo dobro, gol smo dobili z dvema igralcema več. Na začetku smo bili veliko boljši tekmec, v drugem delu pa smo odigrali tako, kot je bilo treba. Na koncu je zmaga zaslužena, dobro smo zapirali prostor in nismo izgubljali ploščkov. O drugi tekmi z Madžari pa zdaj še ne razmišljamo, to bo povsem druga zgodba,« je povedal trener Olimpije Bojan Zajc.