EBEL: Olimpija po razburljivi predstavi klonila tudi doma

Hokejisti Olimpije tudi na prvi tekmi pred domačimi gledalci v EBEL niso uspeli doseči zmage. S 5:4 je bil boljši Salzburg.

24. september 2013 20.35
Hokej
Š. Ro., Delo.si
Ljubljana - Hokejisti Olimpije so v novi sezoni EBEL le dočakali tudi prvo domačo tekmo, ne pa tudi prve zmage. Tudi ob vrnitvi na led v dvorani Tivoliju, ki je bila v prejšnjih tednih košarkarsko obarvana, so zmaji izgubili, s 5:4 je bil boljši Salzburg.

Med strelce sta se pri Ljubljančanih vpisala Alex Berry v prvi tretjini in Jeff Ulmer v zadnji. Olimpija je sicer dobro začela in končala obračun, nov poraz pa vpisala zavoljo slabe druge tretjine. Varovanci trenerja Bojana Zajca so po štirih tekmah kot edina ekipa še brez točke v odprtem avstrijskem hokejskem prvenstvu.

Sijajen uvod z golom

Ljubljanska publika je že v prvi tretjini dobila povračilo za dolgo čakanje na domače tekme Olimpije. Razburljivih uvodnih 20 minut se je namreč začelo s hitrim golom Ljubljančanov za vodstvo 1:0. Takoj po sodniškem metu so zeleno-beli gostom ukradli plošček, Aleš Mušič je v protinapad poslal Alexa Berryja, ki je zadel v polno. Zmaji v nadaljevanju niso izkoristili igralca več na igrišču, potem ko je bil izključen Thomas Raffl, temveč so se bolj branili pred protinapadi Salzburga. Že v osmi minuti je sledilo izenačenje. Raffl je po strelu Dominiqua Heinricha od daleč plošču spremenil smer in premagal vratarja Jerryja Kuhna. Gostje so začeli pritiskati, toda Ljubljančani so se izmotali iz njihovih krempljev in dosegli gol za vodstvo, ponovno pa je bil strelec Berry. Še tretji gol bi lahko dosegel Mušič, toda namesto tega so po premaknjenem golu prvič zapele tudi pesti. Ko je moral na kazensko klop Miha Verlič, so gostje tik pred iztekom kazni dosegli zadetek za izenačenje, natančen je bil Douglas Lynch.

Slaba druga tretjina

Drugače se je začela druga tretjina, ki ni postregla z veliko priložnostmi. Gostje iz Salzburga so bili več pri ploščku, njihovi napadi pa so zadetek prinesli ob drugi izključitvi na strani Ljubljančanov. Po Berryju je šel na klop Nicholas Ross, ob igri z igralcem več pa je bil uspešen Manuel Latusa in poskrbel za prvo vodstvo Salzbruga na tekmi. Olimpija je v drugi tretjini le trikrat udarila na gol. V zadnjih minutah je imela lepo priložnost za izenačenje, ko je po izključitvah Lycnha in Mühlsteina igrala celo z dvema igralcema več na ledu, toda priložnosti so ostale neizkoriščene.

Tudi zadnja tretjina se ni začela preveč obetavno. Ljubljančani so imeli nekaj sekund še igralca več, hitro pa je nato sledila izključitev Andreja Hočevarja. Ob »power-playu« je do zadetka spet prišel Salzburg. Potem je Kuhn odbil strel Marcu Bruckerju, je do ploščka prišel Matthew Keith in ga poslal pod prečko. V nadaljevanju je Olimpija vendarle zaigrala pogumneje, toda izenačenja ni bilo, ob novi izključitvi Ljubljančanov pa je deset minut pred koncem padel še peti gol gostov. Kuhn je znova branil po strelu Heinricha, do zadetka pa je prišel Brian Fahey.

Pele so pesti

Možnosti za prvo zmago Olimpije v tej sezoni je bilo tako znova vse manj, vseeno pa so na svoj račun še prišli tudi maloštevilni ljubljanski navijači. Na noge sta jih dvignila dva pretepaška dvoboja. Najprej sta se »v ringu« pomerila Berry in Mitch Wahl, po katerem je sledil tretji gol Ljubljančanov. Prvega je v zeleno-belem dresu dosegel Jeff Ulmer. Ko sta si v lase skočila še Boštjan Groznik in Raffl je sledila minuta odmora na zahtevo ljubljanskega trenerja, po vrnitvi na led pa je Ulmer dosegel še en gol. Olimpija pa je tako znižala zaostanek na 4:5. Sledila je razburljiva končnica, v kateri je vrata zapustil Kuhn, a časa za izenačanje in podaljšek je bilo premalo.

Ljubljanske hokejiste nov domači obračun čaka že v petek, ko bodo gostje v dvorani Tivoli Celovčani.