EBEL: Olimpija v dvanajstem poskusu le premagala Bolzano

Telemach Olimpija je v 22. kolu prvenstva EBEL porazila Bolzano z 1:0, kar je njena prva zmaga nad lisjaki.

20. november 2015 19.30
20. november 2015 20.31
uho*HOKEJ Olimpija - Bolzano

Ljubljana - Hokejisti Telemacha Olimpije so v 22. kolu prvenstva EBEL pred domačimi gledalci premagali Bolzano z 1:0 in dosegli peto zmago v sezoni. Ljubljančani so s tem le prekinili urok Bolzana, saj so ga na dvanajsti medsebojni tekmi premagali šele prvič!

Olimpija je bila v prvih dvajsetih minutah v podrejenem položaju in na nasprotnikov gol sprožila le sedem strelov, Bolzano pa petnajst. A v domačih vratih je bil razpoloženi Oliver Roy, ki je ustavil vseh petnajst poskusov. Uvodna tretjina se je kljub velikemu pritisku gostov končala brez golov. Zmaji so sicer v 19. minuti zatresli mrežo, ko je Fabian Scholz sprožil z modre črte, Stefan Chaput pa je plošček preusmeril v gol, a so sodniki po ogledu posnetka razveljavili gol, ker je Chaput previsoko dvignjeno palico.

Domačini so v drugi tretjini prikazali boljšo igro in se enakovredno borili z italijanskim klubom. Za svoj trud so bili nagrajeni v 36. minuti, ko je Anže Ropret zadel z igralcem več. Ljubljančani so imeli nato priložnost za podvojitev vodstva, saj so imeli 44 sekund kar dva igralca več na ledu, a se rezultat ni spremenil.

Lisjaki iz Bolzana so v zadnjem delu ponovno zagospodarili na ledu in prednjačili pri strelih (razmerje 13:5), vendar pa se Roy ni pustil premagati in je ustavil vseh 38 strelov, pri čemer mu je ob strelu Alexandra Eggerja na pomoč priskočila prečka. Olimpija je tako vknjižila drugo zaporedno zmago in sploh prvo nad Bolzanom.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala 22. novembra v Linzu.