EBEL: Olimpija v obračunu dna lestvice klonila po kazenskih strelih

Hokejisti Olimpije so v 17. kolu lige EBEL v Tivoliju po kazenskih strelih s 3:4 izgubili proti Dornbirnu.

14. november 2014 17.02
14. november 2014 17.00
hokej
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Z ledenih ploskev v Tivoliju so se umaknili risi, vrnili pa se zmaji, ki so se po koncu reprezentančnega premora odločno podali v nov boj za točke in pobeg z dna. Proti Dornbirnu, ki je Olimpiji najbližje na lestvici, so se varovanci trenerja Fabiana Dahlema dobro borili, po zaostanku z 1:3 v drugi tretjini izenačili na 3:3, naposled pa klonili po kazenskih strelih.

Trener Dahlem je obljubil, da bodo skušali nadaljevati s spodbudno igro, ki so jo kazali pred reprezentančnim premorom. Začetek tega sicer ni kazal, saj so imeli gostje na začetku kar nekaj lepih priložnosti, v peti minuti pa tudi že prišli do zadetka za vodstvo z 1:0. Zabil jim ga je Chris D'Alvise, ki je bil pred dvema sezonama član zeleno-belih. Toda gol je domače le prebudil in jih spodbudil, da so zaigrali bolje, pet minut pozneje pa že izenačili. Za zadetek je bil najbolj zaslužen Gal Koren, ki je začel hitro akcijo po levi strani, pred golom pa našel Jureta Sotlarja, je razveselil tribune v Tivoliju. Do konca prve tretjine so zmaji še nekajkrat nevarno poskusili proti golu, a se rezultat do odmora ni spremenil, letudi je bilo na njihovi strani razmerje strelov (14:10).

Tudi v drugo tretjino so bolje vstopili gostje. Dornbirn je bil uspešen že v drugi minuti nadaljevanja in vodil z 2:1, znova po zaslugi nekdanjega zmaja. Krizne minute Ljubljančanov so se nadaljevale, vrstile so se napake v obrambi, v 27. minuti pa je vratar Andy Chiodo prejel še tretji zadetek. To je bil znak za alarm, trener ljubljanske zasedbe je vzel pol minute odmora, Olimpija pa se je na led vrnila v lepši podobi. Štiri minute pozneje je Sotlar že zabil svoj drugi gol in znova vlil upanje za nadaljevanje. Še pred koncem druge tretjine so zmaji prišli tudi do izenačujočega zadetka, po strelu Kyla Medveca je odbitek v mrežo pospravil Hunter Bishop.

V zadnji tretjini so se vrstile priložnosti na obeh straneh, a zadetka ni bilo. Olimpija je pritisnila zlasti v zadnjih minutah, ko je imela igralca več na ledu, a vseeno ni uspela zadeti, Žiga Pešut je ob tem stresel prečko. Tako se je tekma prevesila v podaljšek, v katerem so bili na začetku precej nevarnejši gostje, a so se zmaji ubranili po začetnem naletu. Ko tudi po podajšanih petih minutah ni bilo novega zadetka, so obračun odločili kazenski streli. Zeleno-beli so trikrat zgrešili, neuspešni so bili tako Sotlar, ki je v rednem delu zadel dvakrat, kot Tom Zanoški in Pešut, zmago pa je Dornbirnu prinesel kar junak D'Alvise.

V naslednjem kolu se bodo Ljubljančani v nedeljo v gosteh pomerili z vodilnimi Dunajčani.