EBEL: Orli visoko zmagali v Salzburgu

Na tretji tekmi finala prvenstva EBEL so Orli iz Znojma v gosteh premagali Salzburg s 7:3. Luka Gračnar ni branil.

05. april 2016 23.07
05. april 2016 23.26
M. Ž.
M. Ž.

Salzburg - Hokejisti kluba Orli Znojmo so na tretji tekmi finala prvenstva EBEL v gosteh premagali Salzburg s 7:3 in v zmagah povedli z 2:1.

Čehi so v Salzburgu zasenčili branilce naslova. V prvih 35 minutah tekme so dosegli tri gole in do konca tekme svoje nasprotnike držali na varni razdalji. Razmerje strelov je bilo 46:29. Slovenski vratar Luka Gračnar tudi tokrat ni dobil priložnosti pri Salzburgu.

Orli so povedli v šesti minuti iz protinapada, v katerem je Lubomir Stach z desne strani podal Petru Pucherju, ta pa je z backhandom premagal Juusa Riksmana. V uvodni tretjini je zadel še Roman Tomas, ki je v 18. minuti ob igralcu več močno sprožil z modre črte in plošček poslal v levi spodnji kot.

V drugi tretjini sta ekipi dosegli po en gol. Čehi so v 36. minuti povišali vodstvo prek Jana Lattnerja, za Avstrijce pa je v 38. minuti za 1:3 zadel Brian Fahey.

Zadnja tretjina je postregla s kar šestimi goli, na žalost domačih gledalcev so štirje končali za hrbtom Juusa Riksmana. Pri gostih so se med strelce vpisali Martin Podesva (45.), Trivino Corey (54.), Ondrej Sedivy (59.) in Radek Cip (60.), pri domačih pa Ben Walter (56.) in Konstantin Komarek (59.).

Ekipi v finalu igrata na štiri zmage, četrta tekma bo 8. aprila v Znojmu.