EBEL: Salzburžanom šesti naslov prvakov

Salzburg je na šesti tekmi finala v Znojmo premagal Orle s 4:3 in ubranil lanski naslov.

13. april 2016 01.06
M. Ž.
M. Ž.

Znojmo - Hokejisti Salzburga so na šesti tekmi finala prvenstva EBEL na Češkem premagali Orle Znojmo s 4:3 in ubranili naslov prvakov. Slovenski vratar Luka Gračnar je bil na klopi Salzburžanov.

Na začetku finalne serije je bolje kazalo Čehom, ki so po treh tekmah vodili z 2:1, nato pa so Avstrijci upravičili vlogo favoritov in si s tremi zaporednimi zmagmi priborili šesti naslov prvakov (2007/8, 08/09, 10/11, 11/12, 15/16).

Šesta tekma finala se je začela po željah gostov, ki so v 11. minuti izkoristili številčno premoč in povedli z golom Briana Faheyja, Orli pa so ekspresno zrežirali preobrat in v 18. minuti izenačili s pomočjo Martina Podesve, v 19. minuti pa je za prvo vodstvo domačih zadel Jiri Beroun.

V drugi tretjini so bili pri strelih podjetnejši domači (12:9), učinkovitejši pa gostje. Salzburg je v 21. minuti poravnal izid na 2:2, za kar je poskrbel Brett Sterling. Čehi so odgovorili v 38. minuti in z golom Jana Lattnerja ponovno povedli, a je zgolj 35 sekund kasneje za novo izenačenje zadel Ryan Duncan.

Salzburžani so tekmo in prvenstvo odločili v 48. minuti. Številčno premoč gostov je izkoristil Zdenek Kutlak, njegovo moštvo pa je minimalno vodstvo zadržalo vse do konca.