EBEL: Olimpija prekinila zmagoviti niz Gradca

Hokejisti Telemach Olimpije so v 30. kolu prvenstva EBEL s 3:0 premagali moštvo Graz 99ers.

14. december 2012 15.15
14. december 2012 17.15
HOKEJ

Ljubljana - Edini slovenski predstavnik v ligi EBEL, Telemach Olimpija, je v 30. kolu EBEL pred domačimi navijači s 3:0 porazila Gradec, s čimer so gostje prekinili niz štirih zaporednih zmag.

Pri Ljubljančanih sta se po visokem porazu proti Salzburgu v moštvo vrnila Matej Hočevar in najučinkovitejši igralec Olimpije Jan Muršak, poleg njiju pa je v zeleno-belem dresu nastopil tudi Andrej Hebar, ki se je domačim pridružil iz Medveščaka.

Za zmago Olimpije so zadeli Miha Verlič, Michael Ratchuk in 19-letni Jaka Zdešar, za katerega je bil to sploh prvi gol v ligi, velike zasluge za zmago Olimpije pa je imel tudi vratar Jerry Kuhn, ki je ubranil vseh 44 strelov Gradca in prvič v sezoni svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Olimpija je po porazu Salzburga na Dunaju zdaj spet le točko za Salzburžani, priložnost za dve novi pa bo imela že v nedeljo znova na domačem terenu, ko v goste prihaja predzadnji Dornbirn.

Verlič zadel za prvo vodstvo

Začetek dvoboja je minil v znamenju gostov, ki so do 12. minute sprožili deset strelov proti vratom Jerryja Kuhna (Olimpija 4), a so bili pri svojih zaključkih premalo natančni. Tako je bilo tudi dve minuti kasneje, ko je Taylor Holst po levi strani prodrl v tretjino Ljubljančanov in podal Robertu Lembacherju, ta pa je iz ugodnega položaja zgrešil plošček. Rezultat se ni spremenil niti v 16. minuti, ko je Kuhn s težavo ustavil strel Roberta Wrena, nato pa so domači že v naslednjem napadu kaznovali številne napake Gradca.

Žiga Pance je po desni strani napada zadrsal proti golu in podal Mihi Verliču, ta pa je vratarja Frederica Cloutierja premagal s strelom v njegov desni spodnji kot. To je bil tudi rezultat uvodne tretjine, v kateri sta obe ekipi proti nasprotnikovim vratom sprožili po 11 strelov.

Hokejisti Olimpije so drugo tretjino začeli občutno bolje od prve in si že v prvem napadu pripravili priložnost za drugi gol, ki pa je ostala neizkoriščena. Domači so imeli nato med 23. in 25. minuto po izključitvi Kristofa Reinthalerja tudi igralca več na ledu, a niso našli poti mimo vratarja Cloutiera.

Zdešarjev prvenec za 2:0

Domači so svojo premoč kaznovali v 28. minuti, ko je 19-letni Jaka Zdešar izkoristil napako gostov in dosegel svoj prvi gol v ligi EBEL. Le minuto kasneje je povratnik v ljubljansko moštvo Andrej Hebar sam zadrsal proti vratom Gradca, a je bil premalo natančen, da bi se že na svoji prvi tekmi vpisal med strelce.

V drugi polovici druge tretjine so igralca Gradca dvignili nivo svoje igre in večkrat ogrozili vrata Olimpije. Najlepši priložnosti avstrijskega moštva sta zapravila Olivier Latendresse in Trevor Frischmon, ki je bil v 36. minuti povsem sam pred Jerryjem Kuhnom, a Američan se ni pustil premagati. Zeleno-beli so se nato v zaključku drugih dvajsetih minut otresli pritiska gostov, vendar sta bila Kevin DeVergilio in Chris D'Alvise premalo natančna, da bi dosegla še tretji gol Olimpije. Ta je imela tako pred odločilno tretjino lepo prednost (2:0), pa četudi so bili gostje podjetnejši pri strelih (skupno 28:18).

Razgibana igra brez golov

Ekipi sta na začetku zadnje tretjine prikazali atraktivno igro, manjkali pa so le goli. Kot prvi so v 43. minuti napadli gostje, vendar se je izkazal vratar Kuhn. Na drugi strani je prodrl Chris D'Alvise, a so ga branilci Gradca ustavili brez prekrška. Še v isti minuti je gostujoči igralec Olivier Latendresse z desne strani napada sprožil močan strel, ki ga je Kuhn s težavo le ubranil. Nato so bili znova na poti Ljubljančani, pri katerih je v 46. minuti poskusil Eric Pance, a se rezultat tudi po tem ni spremenil.

Muršak dobil dvoboj z Modererjem

V 50. minuti so gledalci videli tudi prvi pretep, in sicer sta se spoprijela Jan Muršak in Kevin Moderer. Slovenski hokejist je med pretepom izgubil ravnotežje, a kljub temu s seboj na ledeno ploskev spravil tudi Modererja. Ta je po dvoboju obležal na tleh, saj si je vmes poškodoval koleno, tako da je ob odhodu z ledu potreboval tudi pomoč soigralcev.

Ti so se pet minut pred koncem dvoboja znašli v še slabšem položaju, saj so Ljubljančani zadeli še tretjič. Najprej je neuspešno poskusil Brock McBride, v nadaljevanju akcije pa je plošček prišel do branilca Michaela Ratchuka, ki je po pravem slalomu povišal na končnih 3:0.