EBEL: Olimpija iz Beljaka s četrtim zaporednim porazom

Hokejisti Beljaka so na prvi tekmi novega leta s 3:2 premagali Telemach Olimpijo in si zagotovili mesto v končnici.

01. januar 2014 16.47

Celovec - Ljubljanska Telemach Olimpija je na prvi tekmi novega leta gostovala v Beljaku in doživela četrti zaporedni poraz (2:3).

Ljubljančani so na tekmi dvakrat vodili (1:0 in 2:1), zmago pa so zapravili v zadnji tretjini, v kateri je dvakrat zadel domači napadalec Marco Pewal.

Beljak je z današnjo zmago postal četrta ekipa z zagotovljenim mestom v končnici, pred njim je to uspelo Salzburgu, Linzu in Dunaju.

Telemach Olimpija bo naslednji dvoboj igrala v petek v dvorani Tivoli proti Dornbirnu.

Pewal zrežiral preobrat Beljaka

Olimpija je na začetku tekme pokazala dobro igro in povedla v šesti minuti, ko je Gregor Koblar zadel ob številčni prednosti ljubljanskega moštva.

»Zmaji« so svoje vodstvo zadržali do zadnje minute uvodne tretjine. Strelec edinega gola Koblar si je prislužil dvominutno kazen, kar je izkoristil Derek Ryan in izenačil na 1:1.

Tudi druga tretjina se je dobro začela za Olimpijo, saj ji je Aleš Mušič v 36. minuti zagotovil drugo vodstvo na tekmi. Ljubljančani bi svojo prednost lahko podvojili v 42. minuti, vendar je Gal Koren zapravil svojo priložnost, tako pa je po 40 minutah igre ostalo pri prednosti gola (2:1).

V zadnji tretjini je sledil preobrat domačega moštva, ki ga je zrežiral napadalec Marco Pewal. Ta je v 48. minuti po strelu Johna Hughesa preusmeril plošček za hrbet vratarja Jerryja Kuhna, nato pa je tri minute pozneje zadel za 3:2. Gostje so ob koncu poskušali izenačiti tudi brez vratarja in s šestimi igralci, a je ostalo pri tesnem porazu.