Evropejci izgubili tudi drugo pripravljalno tekmo

Anže Kopitar je z evropsko reprezentanco klonil na prijateljski tekmi proti selekciji Severne Amerike do 23 let s 4:7.

12. september 2016 14.18
USA-SPORT/
M. Ž.
M. Ž.

Montreal - Hokejiska reprezentanca Evrope je na drugi pripravljalni tekmi pred svetovnim pokalom izgubila proti selekciji Severne Amerike do 23 let s 4:7. Kapetan Evrope Anže Kopitar se ni vpisal med strelce ali podajalce.

To je bila druga medsebojna pripravljalna tekma Evropejcev in mladih Severnoameričanov. Ti so po petkovi zmagi s 4:0 še drugič porazili evropsko reprezentanco.

Američani so tekmo odločili že v prvi tretjini, ki so jo dobili s 5:1. Evropejci so po katastrofalnem začetku le zaigrali bolje in se v 49. minuti približali na 4:5, a so v zadnjih osmih minutah prejeli dva gola in še drugič izgubili.

preostala gola pa so dosegli v zadnji tretjini. Za mlado severnoameriško selekcijo so po dvakrat zadeli Aaron Ekblad, Johnny Gaudreau in Dylan Larkin, enkrat pa Morgan Rielly. Pri Evropejcih je bil dvakratni strelec Marian Gaborik, preostala gola sta dosegla Pierre-Edouard Bellemare in Frans Nielsen.

Evropejci bodo pripravljalno obdobje sklenili s četrtkovo tekmo proti Švedski (01.00), Severni Američani pa bodo v sredo igrali proti Češki (21.30).

Svetovni pokal se bo začel 17. septembra v Torontu.