Hokejsko SP: Čehi s četrto zmago do četrtfinala

Gostiteljica prvenstva Češka je s 4:2 premagala Nemce in si zagotovila mesto v četrtfinalu.

10. maj 2015 22.54
ICEHOCKEY-WORLD/

Praga - Gostitelji svetovnega prvenstva Čehi so na današnji tekmi skupine A s 4:2 premagali Nemce in si priborili mesto v četrtfinalu (vrhunci v spodnjem videu).

Češka si je proti Nemcem pripravila občutno več priložnosti - razmerje strelov je bilo 38:14 - a je bila njena pot do zmage kljub temu zelo težka, saj je morala dvakrat izničiti zaostanek za gol.

Nemci so povedli v 8. minuti prek Daniela Piette, ki je hitro krenil v protinapad in z dobro potezo ukanil vratarja Ondreja Pavelca. Češka je izenačila še v prvi tretjini, ko je plošček po strelu Jakuba Nakladala najprej zadel Michala Vondrko, nato še Patricka Koppchena in končal v mreži.

Druga tretjina se je odvijala v podobnem ritmu. Nemci so v 24. minuti povedli še drugič na tekmi, strelec je bil Michael Wolf, Čehi pa so izenačili v 26. minuti z golom Petra Koukala.

Od tod naprej je tekma potekala po željah Čehov. Za njihovo prvo vodstvo je v 28. minuti poskrbel Jakub Voraček, ki je zadel ob številčni premoči, končni izid pa je v 56. minuti postavil Jaromir Jagr.

Čehi bodo skupinski del končali s torkovo tekmo proti Švicarjem, Nemci pa bodo že jutri igrali proti Avstrijcem.

Kanada zlahka do šeste zmage

V skupini A je potekala še tekma med Kanado in Švico, ki so jo z visokih 7:2 dobili Kanadčani. Ti tudi po šestih tekmah ostajajo neporaženi in bodo zasluženo osvojili prvo mesto v skupini. Razmerje v strelih je bilo 46:25.

Za Kanado so zadeli Tyler Seguin, Nathan MacKinnon, Aaron Ekblad, Jordan Eberle, Cody Eakin, Seasn Couturier in Claude Giroux, za Švico pa Morris Trachsler in Damien Brunner.