INL: Jeseničani boljši od Merana

Jesenice so v tretjem kolu drugega dela premagale Merano s 5:3, Maribor je bil s 5:0 boljši od Bleda.

02. februar 2014 00.00
M. Ž., Delo.si/STA

Jesenice - Hokejisti Jesenic so na tretji tekmi drugega dela INL premagali Merano s 5:3, Mariborčani pa so bili v slovenskem dvoboju s prepričljivih 5:0 bojlši od Bleda.

Jeseničani so po uvodni tretjini z goloma Davida Šefica in Urbana Sodje vodili z 2:1. Šefic je nato v šesti minuti nadaljevanja dosegel še svoj drugi gol, vendar je Merano z dvema zaporednima goloma izenačil na 3:3, za kar sta poskrbela Philipp Grandi (30. minuta) in David Laliberte (40).

Domačini so si zmago priborili v zadnjih petnajstih minutah, ko sta Jure Dolinšek (46.) in Anže Zupančič (48.) zadela v razmaku dveh minut za končnih 5:3.

V skupini B je Maribor premagal Bled z učinkovito zadnjo tretjino. Po 40 minutah je bilo po zadetku Nemanje Vučurevića le 1:0, potem pa so Žiga Kuzman, Vučurević, Tadej Kelc in Mitja Sotlar napolnili mrežo gostov za končnih 5:0. V tej skupini sta se v Zalogu pomerili vodilni ekipi, boljši pa so bili gostje iz Bregenzerwalda, ki so dosegli po en gol v prvi in drugi tretjini in se tudi zavihteli na prvo mesto.

V naslednjem krogu v nedeljo se bodo Celjani v gosteh merili z Meranom, Triglav Kranj bo gostil Jeseničane, Mariborčani Bregenzerwald, Kaltern pa Playboy Slavijo.