INL: Jeseničani izgubili prvo tekmo četrtfinala

Hokejisti Jesenic so dvoboje v končnici lige INL začeli s porazom z 1:4 proti Gardeni.

02. marec 2014 10.30
Š. Ro., Delo.si, STA
Val Gardena - Hokejisti ekipe Team Jesenice so v mednarodni ligi INL začeli dvoboje v končnici. Edini slovenski predstavnik v izločilnem delu tekmovanja je sinoči v četrtfinalu v prvi tekmi proti Gardeni v gosteh izgubil z 1:4 (0:0, 1:3, 0:1). V četrtfinalu moštva igrajo na tri zmage, naslednja tekma bo že danes, znova v Italiji.

Na prvi tekmi je edini gol za slovensko ekipo dosegel David Sefič, ki je v 24. minuti izenačil na 1:1, potem pa so domači le pol minute pozneje spet povedli, do konca tretjine pa dosegli še en gol.

V preostalih prvih tekmah četrtfinala je Eppan po kazenskih strelih s 3:2 premagal Bregenzerwald, Neumarkt je proti Feldkirchu izgubil s 4:5 po podaljšku, Zell am See pa je bil od Lustenaua boljši s 6:2.

Jeseničani so si nastop v končnici priborili v dodatnih kvalifikacijah, ko so sredi tedna po dveh podaljških premagali Kaltern. Gardena, ki je kot najbolje uvrščena ekipa po dveh delih tekmovanja lahko prva izbirala tekmeca, pa se je odločila za dvoboj z Jeseničani.