INL: Jeseničani vrnili udarec Gardeni

Hokejisti Jesenic so na tretji tekmi četrtfinala premagali Gardeno s 3:2 in izid v zmagah znižali na 1:2.

09. marec 2014 00.06

Jesenice - Hokejisti Jesenic ostajajo v igri za napredovanje v polfinale lige INL, potem ko so na tretji tekmi četrtfinala premagali Gardeno s 3:2 in izid v zmagah znižali na 1:2.

Italijansko moštvo je povedlo v tretji minuti z golom Fabia Kostnerja, vendar je Jure Dolinšek pet minut kasneje izid izenačil. Domačini so si v zaključku tretjine privoščili napako, ko je moral Miha Brus v 18. minuti na kazensko klop, kar je Gardena izkoristila že po 18 sekundah z golom Rupperta Stampferja (2:1).

Jeseničani so v drugi tretjini znova izenačili, ko je Jure Dolinšek v 26. minuti uvnovčil številčno premoč svojega moštva, zmagovalca pa je ob novem power playu odločil David Šefic v 54. minuti dvoboja.

Naslednja tekma bo v nedeljo na Jesenicah.