INL: Jeseničani zabeležili edino slovensko zmago

Slovenska moštva v prezadnjem kolu lige INL niso bila uspešna, saj so zmagali le Jeseničani.

19. januar 2014 00.25
M. Ž., Delo.si/STA

Ljubljana - Hokejisti v mednarodni ligi INL so odigrali predzadnji krog rednega dela. Slovenski klubi niso imeli veliko uspeha, le Jeseničani so zmagali, v gosteh so bili s 5:2 boljši od Kalterna. Preostala slovenska peterica pa je doživela visoke poraze.

Jeseničani so dvoboj s Kalternom začeli slabo, a dobro končali. Začetni zaostanek je izničil Marjan Manfreda, Sašo Rajsar je poskrbel za vodstvo, po izenačenju na 2:2 pa so prek Urbana Sodje gostje povedli še v drugi tretjini. V zadnji so zmago potrdili z zadetkoma Mihe Brusa in Jureta Dolinška, ki je zadel nebranjen gol domačih.

Že v petek so pri vodilni Gardeni gostovali Blejci in izgubili gladko z 0:8. Le za odtenek bolje se je danes godilo Založanom, pri katerih je danes gostovala še ena ekipa z vrha lestvice, Eppan. Gostje so bili boljši s 6:0. Triglav pa je prav tako na svojem ledu tudi doživel poraz z ničlo. S 5:0 so slavili gostje iz Neumarkta, ki so temelje za zmago postavili s tremi goli do 12. minute.

Tudi Maribor je pri Lustenauu doživel visok poraz. Domači so že po 16 minutah vodili s 4:0, pred koncem s 7:0, Mitja Sotlar pa je le ublažil poraz z zadetkom v 49. minuti. Enak izid je bil tudi v Meranu, kjer pa so Celjani svoj edini gol prek Nejca Kastelica dosegli za znižanje na 1:2.

V nedeljo bo na sporedu zadnji krog rednega dela tekmovanja. Merano bo gostil Maribor, Lustenau Celje, Zell am See Playboy Slavijo, Blejci pa Jeseničane.