INL: Kranjčani brez možnosti proti Jeseničanom

Jeseničani so na četrti tekmi drugega dela premagali Triglav s 7:1, medtem ko so Celje, Maribor in Slavija izgubili.

02. februar 2014 21.48
M. Ž., Delo.si/STA

Kranj - V ligi INL so potekali dvoboji četrtega kola v drugem delu, v katerem je izmed slovenskih ekip zmagala le Team Jesenice.

Železarji so gostovali pri Triglavu in ga premagali s prepričljivih 7:1. Kranjčani so se favoriziranim nasprotnikom upiral do 22. minute, ko je Aleš Remar dosegel prvi gol na tekmi, nato pa so Jesenčani v drugi tretjini dosegli še tri gole in odločili zmagovalca.

Na drugi tekmi te skupine so Celjani doživeli nov visok poraz. tokrat so z 1:8 v gosteh klonili proti Meranu in tako za zdaj ostajajo še brez zmage. Edini gol za celjske hokejiste je dosegel Tim Ograjenšek v drugi tretjini.

V skupini B sta izgubili obe slovenski ekipi. Maribor je doma z 2:4 izgubil proti vodilnemu Bregenzerwaldu, Kaltern pa je na domačem ledu s 4:0 ugnal Playboy Slavijo, ki je kljub porazu ostala na drugem mestu, a ima tekmo več kot njen neposredni tekmec Kaltern.

V naslednjem krogu bodo blejski hokejisti v skupini B 7. februarja gostili vodilni Bregenzerwald, dan pozneje bodo Mariborčani gostovali pri Kalternu, 9. februarja pa bodo na sporedu tekme Merano - Jesenice, Celje - Triglav Kranj, Bregenzerwald - Maribor in Playboy Slavija - Kaltern.