Kopitar pomagal kraljem do zmage

Slovenski zvezdnik je na tekmi pred tremi dnevi postal rekorder ekipe po številu nastopov.
Fotografija: Kopitar je po šestih tekmah v sezoni pri šestih točkah. FOTO: Alex Gallardo/Usa Today Sports, Reuters

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma s 6:3 premagala Arizono Coyotes. Za zmagovite kralje je slovenski zvezdnik Anže Kopitar dosegel gol za izenačenje na 1:1 v deveti minuti prve tretjine.

Kopitar je na prejšnji tekmi pred tremi dnevi postal rekorder ekipe po številu nastopov. S 1297 tekmami je tedaj za eno prehitel Dustina Browna, sicer dolgoletnega soigralca pri kraljih. Ti so morali tedaj priznati premoč Boston Bruins, ki so v mestu angelov slavili s 4:2, Hrušičan pa se ni vpisal med dobitnike točk.

Kopitar je zdaj po šestih tekmah v sezoni pri šestih točkah (po trije goli in podaje). Los Angeles je na šestih tekmah osvojil sedem točk za tri zmage po rednem delu in eni po podaljšku.