Mlada Us in Jezovšek popeljala železarje do pete zmage

Hokejisti SIJ Acronija Jesenic ostajajo neporaženi tudi po gostovanju v Vipitenu v 5. kolu lige AHL (5:2).

02. oktober 2016 01.26
mpi hokej

Vipiteno - Hokejisti SIJ Acronija Jesenice ostajajo tudi po petem dvoboju in tretjem gostovanju v alpski ligi (AHL) neporaženi, danes so namreč s 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) brez težav odpravili še zasedbo Sterzing Broncos. S tem so zadržali vodilno mesto na razpredelnici, z brezmadežnim izkupičkom 15 točk in neverjetno razliko v golih kar 28:8.

Tokrat je bil glavni junak zmage vratar »železarjev« Žan Us, ki je zbral kar 39 obramb, kar pomeni, da so bili gostitelji precej agilnejši v napadu (razmerje strelov 41:21 v njihovo korist, zgolj v zadnji tretjini kar 19:4). To pa ni preprečilo Jeseničanom, da ne bi že v deveti minuti po zadetkih Žana Jezovška in Luke Kalana vodili z 2:0, v triindvajseti pa že s 4:1, potem ko sta bila uspešna še Marjan Manfreda in vnovič Jezovšek, ki je za nameček dodal še eno asistenco.

Zmago je dve minuti in pol pred koncem potrdil kapetan Miha Brus, in to celo v trenutku, ko je imelo njegovo moštvo igralca manj na ploskvi. Italijani so se z novim, že petim porazom učvrstili na zadnjem mestu ligaške razpredelnice, varovance trenerja Nika Zupančiča pa v prihodnjem kolu v torek (ob 19.30) čaka novo gostovanje, tokrat pri moštvu Zeller Eisbären, ki je po uvodnih dveh zmagah trikrat zapovrstjo izgubilo.

Sterzing Broncos : SIJ Acroni Jesenice 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Weihenstephan Arena, gledalcev 560, sodniki Nikolič, Lega, Pace, Rigoni.

Strelci: 0:1 - Jezovšek (Heffernan, Kalan, 6.), 0:2 - Kalan (Heffernan, Jezovšek, 9.), 1:2 - Messner (Deanesi, Erlacher, 10.), 1:3 - Manfreda (Rajsar, Sodja, 22.), 1:4 - Jezovšek (Kalan, Kranjc, 23.), 2:4 - Baur (Verreault-Paul, Felicetti, 39./SH1), 2:5 - Brus (58./SH1).

Kazenske minute: Sterzing 10 (2, 6, 2), Jesenice 8 (2, 0, 6).

Streli na gol: Sterzing 41 (13, 9, 19), Jesenice 21 (7, 10, 4).

SIJ Acroni Jesenice: Us, Stojanovič, Oraže, Logar, Sotlar, DiCasmirro, Pance, Tarman, Magovac, Sodja, Rajsar, Manfreda, Kranjc, Cerkovnik, Heffernan, Kalan, Jezovšek, Jeklič, Berlisk, Brus, Glavič, Čimžar. Trener: Nik Zupančič.