NHL: Boston izpregel proti zadnjeuvrščenemu Edmontonu (VIDEO)

Junak zmage Naftarjev (3:2) je bil Jordan Eberle, ki je bil edini uspešen pri izvajanju kazenskih strelov.

03. december 2015 08.14
NHL/

Edmonton - Kdo bi si mislil, da bo niz petih zaporednih zmag hokejistov Bostona v ligi NHL prekinilo ravno zadnjeuvrščeno in najslabše moštvo v tej sezoni, Edmonton. Gostitelji so bili uspešni devetič v sezoni, drugo zmago zapovrstjo pa so vpisali šele po kazenskih strelih (3:2). Tokrat je bil mož odločitve Jordan Eberle, ki je bil v loteriji edini učinkovit, še večjo zahvalo pa Naftarji dolgujejo švedskemu čuvaju mreže Andersu Nilssonu, ki je zbral 38 obramb, nepremagan je ostali tudi pri kazenskih strelih.

V prvi polovici rednega dela tekme se mreži nista zatresli, v 31. minuti pa je za navdušenje 16.839 gledalcev v dvorani Rexall Place poskrbel 30-letni center Mark Letestu, ki je celo ob igralcu manj na ploskvi kaznoval nepozornost tekmečeve obrambe in hladnokrvno matiral še finskega vratarja Tuukko Raska. Še pred odhodom na odmor je izenačil Torey Krug s svojim šele drugim golom v sezoni, domače pa je sredi tretje tretjine v prednost spet popeljal 34-letni veteran in asistent pri prvem zadetku Matt Hendricks, tokrat se je razigrani Letestu izkazal v vlogi podajalca. Slovak Zdeno Chara, ki mu niti 38 let in pol ne pride do živega, je izsilil podaljšek, v njem se mreži nista zatresli, kazenski streli pa so se razpletli po željah gostiteljev.