NHL: brez slavja v Staples Centru, Phoenix ostaja v igri

Na četrti tekmi konferenčnega finala v NHL je Phoenix z 2:0 premagal Los Angeles in v zmagah znižal na 1:3.

20. maj 2012 20.37
21. maj 2012 00.10
Š. Ro., Delo.si

Los Angeles - Hokejisti moštva Los Angeles Kings na četrti tekmi finala zahodne konference v ligi NHL niso uspeli dokončati dela nad Phoenixom. Kojoti so tokrat v gosteh v dvorani Staples Center, ki je bil v pričakovanju velikega slavja in zgodovinske uvrstitve v veliki finale Stanleyjevega pokala, zmagali z 2:0.

Tako so prekinili sanjski niz moštva, v katerem blesti tudi slovenski hokejist Anže Kopitar, izid v zmagah pa znižali na 1:3.

Phoenix je do vodstva prišel v »power-playu« v 15. minuti, ko je vratarja Jonathana Quicka sam premagal Shane Doan. Kapetan kojotev se je podpisal tudi pod drugi zadetek, ki je padel v 32. minuti. Med junaki zmage je bil tudi vratar Mike Smith, ki mu je uspel 22. »shout-out« v karieri.

Peta tekma bo v torek, 22. maja, v Phoenixu.