NHL: Chicago do četrte zmage na gostujoči turneji

Chicago Blackhawks so v gosteh premagali Anaheim s 4:1, gostujočo turnejo bodo sklenili danes v Los Angelesu.

29. november 2014 08.57
Blackhawks Ducks Hockey

Anaheim - Hokejisti Chicaga so na peti zaporedni gostujoči tekmi premagali Anaheim s 4:1 in s tem vknjižili štirinajsto zmago sezone (vrhunci v spodnjem videu).

Chicago je na gostujoči turneji v izjemni formi, saj ga je na petih tekmah premagal le Vancouver, svojo potovanje bodo sklenili z današnjim gostovanjem v Los Angelesu.

Blackhawks so povedli v 9. minuti, ko je Brent Seabrook z globinsko podajo zaposlil Brada Richardsa, ta pa je z natančnim strelom premagal Frederika Andersena.

Gostje so svoje vodstvo podvojili v 14. minuti. Duncan Keith je z leve strani podal pred gol, kjer je plošček v mrežo potisnil Andrew Shaw.

Anaheim se je v igro vrnil še pred koncem uvodne tretjine, natančneje v 17. minuti z golom Hampusa Lindholma. A to ni bil večer Racmanov, čigar usodo je z dvema goloma zapečatil Patrick Kane. Ta je najprej v 31. minuti povišal na 3:1, nato pa je v zadnji minuti tekme zadel v prazno mrežo.

St. Louis do mejnika proti Philadelphii

New York Rangers so s prepričljivih 3:0 premagali Philadelphio. Pri gostih sta bila v ospredju vratar Cam Talbot, ki je ustavil vseh 26 strelov, ter Martin St. Louis, ki je dosegel gol in podajo ter na ta način postal 81. igralec v ligi NHL z vsaj tisoč točkami (379 golov in 621 podaj).