NHL: Colorado z odličnim Varlamovom ustavil Kralje

Los Angeles Kings so brez Anžeta Kopitarja izgubili proti Coloradu z 1:4.

16. november 2016 06.37
16. november 2016 06.55
M. Ž.
M. Ž.

Colorado - Hokejisti Los Angelesa so v noči s torka na sredo gostovali pri Coloradu in izgubili z 1:4 (vrhunci v spodnjem videu). Kapetan Kraljev Anže Kopitar je zaradi poškodbe izpustil drugo zaporedno tekmo.

Eden izmed glavnih junakov tekme je bil domači vratar Semjon Varlamov, ki je ustavil 32 izmed 33 strelov na svoja vrata, za visoko zmago pa so med njegovimi soigralci zadeli Patrick Wiercioch, Rene Bourque, Blake Comeau in Gabriel Landeskog.

Gledalci so prvi gol videli v 22. minuti, ko je domačim vodstvo zagotovil Patrick Wiercioch, ki je po levi strani zadrsal za golom in s strelom ob bližnjo vratnico premagal Petra Budaja.

Colorado je zgolj 22 sekund kasneje podvojil vodstvo. Mikko Rantanen je sprožil z modre črte, Rene Bourque pa spremenil smer ploščku in presenetil gostujočega vratarja.

Los Angeles se je v igro vrnil še pred koncem tretjine, v 40. minuti je izid znižal Dustin Brown. A to je bilo premalo za povratek, saj so domačini v zadnjih dvajsetih minutah dosegli dva gola.

Za ponovno vodstvo z dvema goloma razlike je v 52. minuti poskrbel Blake Comeau, končni izid pa je v 59. minuti s strelom na prazna vrata postavil Gabriel Landeskog.

V zahodni konferenci so na prvih treh mestih Chicago (24 točk), Winnipeg (20) in Anaheim (19), Los Angeles pa je deseti (15).