NHL: Detroita do nove zmage, a brez Muršaka

Hokejisti Detroita so na gostovanju pri St. Louis Blues prišli do zmage po kazenskih strelih (2:2), Muršaka ni bilo v ekipi.

05. april 2012 08.33
05. april 2012 09.12
D. O., Delo.si

St. Louis - Rdeča krila so šele v zaključku zadnje tretjine našla pot do mreže St. Louisa, saj so v šestih minutah nadoknadili zaostanek z 2:0 in izsilili podaljške. Mož odločitve je bil Todd Bertuzzi, ki je bil uspešen pri zadnji seriji izvajanja kazenskih strelov, slovenski as Jan Muršak pa še četrtič zapored ni bil uvrščen v ekipo.

Po tekmi je odgovornost za poraz prevzel domači trener Ken Hitchcock, ki je zbranim novinarjem pojasnjeval, da je očitno »na ledeno ploskev pošiljal napačne igralce«. »V največji meri je krivda za neuspeh moja. Ob iskanju pravega udarnega napada, smo prejeli zadetek in moram prevzeti odgovornost,« je dejal Hitchcock.