NHL: glavni tekmeci Kopitarjevih Kraljev pokleknili (VIDEO)

Hokejisti Winnipega so v dvoboju z NY Rangers več streljali na gol, a vseeno vpisali nov poraz (2:3).

01. april 2015 10.50
HKN-NEW-YORK-RANGERS-V-WINNIPEG-JETS
J. P., Delo.si

Winnipeg - Medtem ko se lahko hokejisti moštva Los Angeles Kings, branilci zmagovalne lovorike v ligi NHL, do petka mirno pripravljajo na ključne tekme rednega dela, ki bodo odločale o napredovanju v izločilne boje, pa slovenski as Anže Kopitar in soigralci zagotovo z enim očesom pogledujejo proti nastopom neposrednih tekmecev za končno osmo mesto na razpredelnici zahodne konference. Sinočnji razplet jim je šel na roke, Winnipeg, ki je na lestvici tik pred Kralji, je namreč doma pokleknil pred Rangerji iz New Yorka (3:2), s čimer je resda zadržal dve točki zaloge pred četo trenerja Darryla Sutterja, ima pa pod streho tekmo več. V primeru petkove domače zmage Los Angelesa nad Edmontonom bi bili torej zasedbi točkovno povsem poravnani ...

Winnipeg je sicer skušal na vse pretege vknjižiti jubilejno štirideseto zmago v sezoni, bil je precej agilnejši pred tekmečevimi vrati (razmerje strelov kar 34:24 v njegovo korist), vendar pa premalo učinkovit. Dvakrat je tudi prešel v vodstvo, v četrti minuti po zaslugi Jima Slaterja in v 84 sekundi drugega dela prek Leeja Stempniaka, a so gostje obakrat izenačili, uspešna sta bila Mats Zuccarello in Derick Brassard ob številčni premoči na ledu. Ko je že malce dišalo po podaljških, pa je odločilni gol manj kot štiri minute pred koncem prispeval Chris Kreider, ki je zadel štiridesetič doslej v ligi NHL. Rangerji so se ponovno zavihteli na vrh razpredelnice vzhodne konference in so eno od petih moštev, ki je že preskočilo magično stotico.