NHL: Kopitar podal za edini gol na tekmi

Kralji z 1:0 boljši od Vancouvra, pa čeravno so bili povsem neučinkoviti ob številčni premoči na ledu.

14. januar 2014 08.49
SPO-HKO-HKN-VANCOUVER-CANUCKS-V-LOS-ANGELES-KINGS
J. P., Delo.si

Los Angeles - V dvoboju Los Angelesa in Vancouvra v hokejski ligi NHL sta bila najbolj razigrana vratarja: domači Jonathan Quick je ustavil vseh 28 tekmečevih poskusov, gostujoči Eddie Lack pa je zbral 19 obramb. Klonil je enkrat samkrat, edini gol na tekmi, ki so jo zaznamovale tudi vroče pesti in ogromno kazenskih minut (kar 109), pa je v 24 sekundi zadnje tretjine prispeval Dustin Brown, ki je izkoristil podajo Hrušičana Anžeta Kopitarja. Slovenski as je v 21 minutah na ledu tudi dvakrat (neuspešno) ustrelil na tekmečeva vrata in si po prekršku nad Henrikom Sedinom prislužil dvominutno izključitev.

Zanimivo: 29-letni levokrilni napadalec Brown je zaznamoval že prejšnji medsebojni dvoboj z Vancouvrom, saj je prav tako prispeval en gol, za nameček pa ob trku še poškodoval prvega tekmečevega čuvaja mreže Roberta Luonga in ga za nekaj časa ponovno poslal na prisilni počitek. Kralji so bili sinoči v še četrtem medsebojnem obračunu v sezoni boljši od Vancouvra, pa čeprav so bili povsem neučinkoviti ob številčni premoči na ledu, izkoristili niso niti prednosti dveh igralcev več.