NHL: Kopitarjevi Kralji šele v zadnji tretjini ublažili poraz

San Jose po dveh tretjinah vodil s 5:0, Los Angeles šele v zadnjem delu omilil poraz (3:6). Anže Kopitar je podal za prvi gol.

18. april 2014 09.24
SPO-HKO-HKN-LOS-ANGELES-KINGS-V-SAN-JOSE-SHARKS---GAME-ONE
J. P., Delo.si

San Jose - Da je moštvo Los Angeles Kings na prvi stopnički končnice hokejske lige NHL naletelo na izjemno neugodnega tekmeca, je bilo jasno že pred prvim dvobojem, v katerem so slovenski reprezentant Anže Kopitar in soigralci potegnili kratko. Zasedba San Joseja jih je namreč pred domačimi privrženci odpravila s 6:3, vendar pa je po dveh tretjinah kazalo na pravi polom Kraljev, ki so v 37. minuti zaostajali že z 0:5.

Šele v tretjem delu, ko je nerazpoloženega čuvaja mreže Jonathana Quicka zamenjal Martin Jones, so gostje strnili vrste in pošteno omilili poraz, za kar je poskrbel tudi 26-letni Hrušičan, ki je v 121 sekundi te tretjine podal Jaku Muzzinu za prvi gol Los Angelesa v končnici. Zadela sta še Slava Vojnov in Trevor Lewis, za popoln rezultatski zasuk pa je Kraljem zmanjkalo časa. Zanje je bila sicer usodna zadnja minuta prve tretjine, ko sta v razmaku 48 sekund zadela Čeh Tomaš Hertl in Patrick Marleau, povišala vodstvo na 3:0 in razrešila vse dvome o zmagovalcu. Zadnji gol na tekmi je prispeval Brent Burns, ki je zatresel prazno mrežo gostov.

Zanimivo, Morski psi so na tekmečev gol sprožili celo en strel manj kot Kralji (33:34), pri katerih je največkrat, kar šestkrat, v 20 minutah poskušal ravno Kopitar, ki pa ni znal spraviti na kolena finskega vratarja Anttija Niemija. Moštvi igrata na štiri zmage, drugi obračun bo v noči na ponedeljek.

IZIDI PRVEGA KROGA KONČNICE LIGE NHL (prve tekme)