NHL: Kralji po novi zmagi spet na mestu za končnico

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so na domačem ledu s 3:1 premagali Colorado. Anže Kopitar vpisal točko.

05. april 2015 10.38
SPO-HKO-HKN-COLORADO-AVALANCHE-V-LOS-ANGELES-KINGS
Š. Ro., Delo.si

Los Angeles - Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma premagala Colorado Avalanche s 3:1. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je dosegel točko za podajo pri zadnjem golu gostiteljev, ki ga je Marian Gaborik zadel v predzadnji minuti tekme. Po njej so branilci naslova prvaka ostali na zadnjem mestu, ki še vodi v končnico.

Prvi gol je padel v 14. minuti, ko se je poplačal trud domačega moštva, ki je bilo v uvodnem delu bolj aktivno na ledu. Potem, ko je streljal Jeff Carter in je Semjon Varlamov strel zaustavil, je odbitek v gol pospravil Dwight King. Takoj za tem so domači imeli še dve priložnosti, eno od njih tudi Kopitar, ki pa ni uspel zadeti.

Že v drugi minuti druge tretjine je vratar Jonathan Quick storil napako, Ryan O'Reilly pa je izenačil. Toda v 31. minuti so nato spet udarili Kralji. Po podaji Carterja je sprožil Tyler Toffoli, njegov odbitek pa je v mrežo pospravil Alec Marinez. Pet minut za tem bi po podaji Kopitarja lahko bilo vodstvo še višje.

Colorado je v zadnji del vstopil agresivno in lovil izenačenje, a je domače reševal Quick. Zmagovalec je bil dokončno odločen v 58. minuti. S sijajnim strelom iz zapestja in zadetkom od vratnice je Varlamova matiral Gaborik, potem ko ga je v napad poslal slovenski hokejist.

Kralji so zdaj spet na mestu, ki vodi v končnico. Po dveh tekmah pred domačimi gledalci se bodo zdaj odpravili na turnejo po Kanadi. Začeli jo bodo v noči na torek v Vancouvru.