NHL: Ovečkin odločil zmagovalca v Washingtonu, Winnipegu kanadski derbi

Hokejisti Washingtona so po podaljšku premagali Detroit s 6 : 5, Winnipeg je bil boljši od Montreala z 2 : 1.

03. februar 2014 09.06
HKO-HKN-SPO-DETROIT-RED-WINGS-V-WASHINGTON-CAPITALS

Washington - Hokejisti Washingtona so pred domačimi gledalci po podaljšku premagali Detroit in vknjižili 25. zmago v sezoni (vrhunce si lahko ogledate v spodnjem videu).

Gostitelji so imeli pobudo v prvih dveh tretjinah in trikrat vodili z dvema goloma prednosti (2:0, 3:1, 4:2), vendar je Detroit v zadnjem delu igre dvakrat izenačil in izsilil podaljšek (5:5).

Detroit je zmagovalca odločil v tretji minuti podaljška, ko so nasprotniki igrali brez kaznovanega Brendana Smitha. Akcijo je začel Nicklas Backstrom, ki je podal do Johna Carlsona, ta je na levi strani našel Aleksandra Ovečkina, Rus pa je natančno sprožil in poskrbel za veselje domačih gledalcev.

Winnipeg dobil kanadski dvoboj

Na preostalem dvoboju večera je Montreal gostil Winnipeg in izgubil z 1:2 (vrhunce si lahko ogledate v spodnjem videu).

Gostje so povedli v 30. minuti z golom Tobiasa Enstroma, Montreal pa je izenačil v 38. minuti z golom Briana Gionte. Odločilni trenutek se je zgodil v 42. minuti, ko je Andrew Ladd podal pred domači gol, kamor je zadrsal Michael Frolik in zadel za končnih 2:1.