NHL: Panterji z do vrha napolnjeno mrežo (VIDEO)

Vodilna zasedba zahodne konference Minnesota se je po dveh zaporednih porazih vrnila na zmagovite tirnice.

11. marec 2017 07.07
HKN-MINNESOTA-WILD-V-FLORIDA-PANTHERS

Florida - Vodilna zasedba zahodne konference hokejske lige NHL, Minnesota, se je po dveh zaporednih porazih vrnila na zmagovite tirnice. Njen uspeh na gostovanju pri Floridi (7:4) sicer ni bil samoumeven, saj so gostitelji še do 45. minute vodili s 4:3, nato pa so se vnovič prebudili Minnesotini strelci, ki so še štirikrat zatresli nasprotnikovo mrežo, od tega dvakrat v zadnjih 70 sekundah, ko je bila prazna. Sedem golov so tokratni zmagovalci nazadnje zabili 13. januarja Montrealu (7:1).

Panterji s četrtim zaporednim porazom ostajajo domala brez možnosti za izločilne boje, saj na dvanajstem mestu razpredelnice vzhodne konference za osmouvrščenim moštvom New York Islanders zaostajajo že šest točk. Sinoči je bil najučinkovitejši mož na ploskvi Eric Staal, ki je dvakrat zadel in enkrat podal, med vratnicami pa je prvič po 28. februarju priložnost dobil Darcy Kuemper, ki pa je moral po treh prejetih zadetkih (iz 28 strelov) v drugi tretjini mesto prepustiti Devanu Dubnyku, ki je bil uspešnejši.