Philadelphia v Staples Centru poglobila krizo Kraljev

Los Angeles Kings so pred domačimi gledalci izgubili proti Philadelphii (2:0), kar je za Kralje tretji zaporedni poraz.

01. februar 2014 22.49
01. februar 2014 23.48
HKN-SPO-DETROIT-RED-WINGS-V-PHILADELPHIA-FLYERS

Los Angeles - Hokejisti Philadelphie so prvič po decembru 2010 gostovali v Staples Centru in premagali Los Angeles z 2:0 (vrhunce tekme si lahko ogledate v spodnjem videu).

Kralji so v vseh tretjinah sprožili več strelov od Philadelphie (8:4, 14:5, 13:4), a se kljub temu niso mogli izogniti že tretjemu zaporednemu porazu in osmemu na zadnjih desetih tekmah. Štiri strele je sprožil tudi slovenski reprezentant Anže Kopitar, a v polno ni zadel.

Philadelphia je povedla v 28. minuti. Takrat si gostitelji izgubili plošček v svoji obrambni tretjini, Claude Giroux je z leve strani podal do Vincenta Lecavalierja, ta pa je z desne pred golom zaposlil nekdanjega člana Los Angelesa Wayna Simmondsa, ki je iz neposredne bližine zadel svoj stoti gol v karieri (1:19 v spodnjem videu).

Domačini so v zadnji tretjini pritisnili na vrata Philadelphie in med 52. ter 54. minuto poskušali tudi z igralcem več, potem ko si je Adam Hall prislužil dvominutno kazen, vendar so bili vsi njihovi napadi neuspešni. Še najbližje je bil Justin Williams v 57. minuti, ki je z desne strani zadel vratnico, nato pa je hitro sledila kazen gostujočega moštva.

Branilec Kraljev Matt Greene je v 58. minuti nepravilno ustavil Jakuba Voračka in si prislužil dvominutno kazen, kar je Philadelphia 55 sekund kasneje izkoristila z golom Clauda Girouxa za končnih 2:0 (4:18 v videu).

Los Angeles bo naslednji dvoboj igral v noči na torek proti prvakom iz Chicaga.

Izidi lige NHL

Los Angeles Kings : Philadelphia Flyers 0:2 (Anže Kopitar 4 streli v 21 minutah)
St. Louis Blues : Nashville Predators 4:3 (kazenski streli)
Toronto Maple Leafs : Ottawa Senators 6:3
Phoenix Coyotes : Pittsburgh Penguins 3:1
Colorado Avalanche : Buffalo Sabres 7:1
Columbus Blue Jackets : Florida Panthers 4:1
Montreal Canadiens : Tampa Bay Lightning 1:2 (podaljšek)
Boston Bruins : Edmonton Oilers 4:0
Anaheim Ducks : Dallas Stars 0:2
Calgary Flames : Minnesota Wild 4:3 (podaljšek)
San Jose Sharks : Chicago Blackhawks 2:1 (kazenski streli)