NHL: Phoenixu tudi drugi obračun z Nashvillom

Phoenix Coyotes so na drugi tekmi konferenčnega polfinala s 5:3 premagali Nashville in v seriji vodijo z 2:0.

30. april 2012 07.49
30. april 2012 08.35
Arizona - Hokejisti Phoenixa nadaljujejo z odličnimi predstavami v končnici severnoameriške lige NHL. V noči z
nedelje na ponedeljek so še drugič premagali Nashville (5:3) in si so na odlični poti k uvrstitvi v konferenčni finale. Sinoči je bilo uspešno tudi moštvo Philadelphie, ki je po podaljšku ugnalo New Jersey (4:3) in vodi z 1:0.

Potem ko si nobenemu izmed moštev v prvi tretjini ni uspelo priigrati prednosti (1:1), pa je Phoenix v drugih dvajsetih minutah kar trikrat premagal gostujočega vratarja Pekko Rinneja. Najprej sta v razmaku manj kot štirih minut zadela Martin Hanzal (24.) in Radim Vrbata (28.). Sledil je odgovor Nahvilla, za katerega je Patric Hornqvist številčno premoč in ohranil upanje končni uspeh (3:2). A veselje gostov je trajalo le 30 sekund, saj je za novo domače vodstvo z dvema goloma razlike poskrbel Taylor Pyatt.

V zadnji tretjini se razmerje moči ni bistveno spremenilo, vsako moštvo je doseglo po en gol - za domače Ryan Suter in goste Shane Doan - in Phoenix je dobil še drugo medsebojno tekmo konferenčnega polfinala. »V končnici se lahko zgodi marsikaj, a trenutno smo v dobrem položaju. Danes smo prepričljivo zmagali, s čimer smo dobili veliko samozavesti,« je povedal domači vratar Mike Smith, ki je ubranil 30 strelov.

Dvoboj Phoenixa in Nashvilla se zdaj seli k slednjim, ki bodo na naslednjih dveh tekmah igrali pred domačimi
navijači, prvič v noči s srede na četrtek.

Prva tekma Philadelphii

Na preostalem srečanju večera sta se Philadelphia in New Jersey pomerila na prvi tekmi konferenčnega polfinala.
Prednost domačega ledu so izkoristili prvi, ki so odpor gostov strli šele v podaljšku (4:3).

Domači hokejisti so dvakrat vodili (2:1, 3:2), a je gostom dvakrat uspel povratek, preden jih je porazil odločilni
gol Dannyja Briera v 65. minuti. Po dvoboju je imel branilec Philadelphie Kimmo Timonen veliko kritik na račun
igre v uvodnih 20 minutah. »Imeli smo sedem dni premora in medtem smo trdo trenirali, a kaj so sta trening in tekma dve različni stvari. Lahko se poskušaš pripraviti na obračun, a nam to v prvi tretjini nikakor ni uspelo,
igrali smo zelo neprepričljivo,« je povedal Timonen, čigar moštvo je nadoknadilo zaostanek iz prve tretjine (0:1).