NHL: spektakularna vrnitev Luonga

Kanadski vratar Roberto Luongo je ob vrnitvi po osmih letih k Floridi svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

08. marec 2014 08.43
HKN-BUFFALO-SABRES-V-FLORIDA-PANTHERS
J. P., Delo.si

Florida - Izkušeni 34-letni kanadski hokejski vratar italijanskih korenin Roberto Luongo se je po osmih letih iz Vancouvra vrnil v klub, v katerem je odigral prva leta profesionalne kariere - k Floridi Panthers. In takoj je dvignil na noge navdušene množice domačih privržencev, ki so mu med tekmo redno skandirali »Loooouuu«, za kar se jim je oddolžil z vrhunsko predstavo, saj je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Ustavil je namreč vseh 25 poskusov Sabelj iz Buffala in bil najzaslužnejši za zmago svojega novega moštva z 2:0. Mrežo je zaklenil že četrtič v sezoni, Floridi pa se je podvig, da ni prejela gola, posrečil šele prvič po predlanskem 21. aprilu.

»Želel sem le dobro odigrati. Fantje so trdo garali vseh 60 minut, to ni moj, temveč ekipni uspeh,« je po prvi zmagi po vrnitvi med Panterje poudaril Luongo. Izkazal se je tudi njegov kolega v moštvu Buffala, češki vratar Michal Neuvirth, ki je zaustavil kar 43 strelov, ob številni premoči na ledu sta ga ugnala zgolj Jesse Winchester v 12. minuti in Dmitrij Kulikov v 45. minuti.