NHL: strelske vaje vodilnega St. Louisa (VIDEO)

Vodilno hokejsko moštvo lige je z 8:3 odpravilo Edmonton, trojec Schenn-Tarasenko-Schwartz prispeval kar 12 točk.

22. november 2017 07.42

St. Louis - Vodilno moštvo hokejske lige NHL, St. Louis Blues, je očitno prebrodilo krajše obdobje krize in se po dveh zaporednih porazih ponovno vrnilo na zmagovita pota. Sinoči je bilo uspešno že tretjič zapovrstjo, pred 18.819 gledalci v domačem Scottrade Centru se je zneslo nad Edmontonom in ga odpravilo s kar 8:3. Še posebej so po učinkovitosti izstopali Brayden Schenn, Vladimir Tarasenko in Jaden Schwartz, ki so skupaj prispevali kar dvanajst točk, vsak po štiri.

Prva dva sta vpisala po dva gola in dve podaji, Schwartz pa zadetek in tri asistence. Schenn je neustavljiv, zdaj je vsaj točko prispeval že na osmih zaporednih tekmah (7+12), kar je seveda njegov karierni rekord, na lestvici strelcev pa zaseda četrto mesto - tik pred moštvenima kolegoma Schwartzem (ko je povišal na 3:0, je vknjižil svoj jubilejni stoti gol v ligi NHL) in Tarasenkom, ki sta peti in šesti. Najbolj živahno je bilo v zadnji tretjini, ko sta se mreži v razmaku manj kot 13 minut sedemkrat zatresli, med 53. in 59. minuto pa kar petkrat.