NHL: vodilne Predatorje pokopala neučinkovitost (VIDEO)

Čeprav je imelo moštvo Nashvilla razmerje strelov krepko na svoji strani (40:25), je moralo priznati premoč Detroitu.

01. marec 2015 01.25
APTOPIX Red Wings Predators Hockey
J. P., Delo.si

Nashville - Najuspešnejše moštvo v tej sezoni hokejske lige NHL, Nashville Predators, je imelo 42. zmago domala že v žepu, a mu je naposled v domačem dvoboju s petouvrščeno zasedbo vzhodne konference Detroitom spodletelo (3:4), čeravno je imelo razmerje strelov prepričljivo na svoji strani - kar 40:25. Mož odločitve je bil sredi zadnje tretjine 24-letni Slovak Tomaš Tatar, ki je izkoristil številčno premoč na ledu, ukanil tekmečevega čuvaja mreže, Finca Pekko Rinneja, in prispeval že 25. gol v sezoni, kar ga uvršča na enajsto mesto na lestvici strelcev, do jubilejnega petdesetega zadetka v karieri na najvišji ravni pa ga loči le še en gol.

To je bila tekma zasukov: Detroit je v 23. minuti vodil že z 2:0, a je že pol minute pozneje odgovoril Matt Cullen in napovedal preobrat Predatorjev. Ti so že do drugega odhoda na odmor zadeli še dvakrat in se prebili celo v vodstvo, v tretje je bil učinkovit Shea Weber, ki je izkoristil tudi podajo izjemnega Mika Ribeira, ki se je že štiridesetič v sezoni vpisal med asistente in je v tem pogledu šesti najuspešnejši v tej sezoni NHL. Na začetku zadnje tretjine je s svojim krstnim golom onstran »luže« izenačil 23-letni Rus Aleksej Marčenko, mož odločitve je bil Tatar: »Odlično se je razpletlo za nas. Dokazali smo, da se lahko enakovredno kosamo tudi z najboljšimi moštvi v ligi.« Nashville je tako vpisal drugi zaporedni poraz, Detroit drugo zmago v nizu.