EBEL: oslabljena Olimpija brez možnosti proti Salzburgu

Hokejisti Telemach Olimpije so 29. kolu lige EBEL izgubili na gostovanju pri Salzburgu (0:4).

09. december 2012 15.00
09. december 2012 15.30
Hokej Olimpija

Salzburg - Ljubljanska Telemach Olimpija je v 29. kolu razširjenega avstrijskega prvenstva EBEL visoko izgubili proti Salzburgu, neposrednemu tekmecu za deveto mesto (0:4).

Olimpija je na gostovanje pripotovala oslabljena, saj so manjkali Jan Muršak, Matej Hočevar, Damjan Dervarič in Jaka Ankert, kar se je poznalo tudi na ledu. Aktualni slovenski prvaki bodo naslednji dvoboj igrali v petek, ko bodo v Ljubljani gostili Gradec.

Hitro vodstvo Salzburga

Domači so za prvo vodstvo proti oslabljenim nasprotnikom potrebovali manj kot sedem minut. Justin Di Benedetto je podal Andreasu Kristlerju, ta iz prvega strela ni premagal Jerryja Kuhna, a je nato popravil svojo napako in odbiti plošček poslal mimo vratarja Olimpije.

Sledili sta dve priložnosti Ljubljančanov. Najprej je Žiga Pance v enajsti minuti  prestregel nepazljivo podajo avstrijskih branilcev, vendar je iz ugodnega položaja sprožil mimo vrat. Rezultat se ni spremenil niti dve minuti kasneje, ko je Brock McBride z desne strani podal Kevinu DeVergiliu, saj je ta iz bližine streljal visoko prek vrat. Moštvi do konca uvodne tretjine nista več zadeli, pa čeprav si je Salzburg pripravil veliko priložnosti in sprožil večje število strelov proti nasprotnikovim vratom (17:4).

Keller in Di Benedetto za 3:0

Ljubljanska ekipa je po vrnitvi na led začela spodbudno in zapretila prek McBridea, nato pa so domači stvari v svoje roke in v razmaku manj kot 60 sekund zadeli kar dvakrat. Najprej je Justin Keller v 30. minuti iz navidez nenevarne akcije plošček poslal mimo branilca Matevža Ermana kot tudi Jerryja Kuhna. Slavje navijačev se še ni poleglo, ko je obramba Olimpije znova klonila. Markus Pöck je streljal z desne strani napada, pred vrati gostov pa se je najbolje znašel Justin Di Benedetto in zadel za 3:0, kar je bil tudi končni izid druge tretjine. Razmerje strelov po 40 minutah je bilo 33:7 v korist domačih.

Med strelci tudi Komarek

Salzburžani so navkljub visokemu vodstvu zadnjo tretjino začeli odločno in že po enajstih sekundah sprožili prvi strel proti vratom Jerryja Kuhna. Le minuto kasneje je poskusil Ryan Duncan, a je bil ljubljanski čuvaj mreže na mestu.

Hokejisti Olimpije so bili v nadaljevanju dvakrat na preizkušnji, ko sta bila izključena Matevž Erman in Patrick Coulombe, a so svojo mrežo ohranili nedotaknjeno. To se je spremenilo v 52. minuti, ko je Konstantin Komarek zadel za visoko vodstvo 4:0. Ker je bila tekma že odločena, se je trener ljubljanskega moštva Bojan Zajc odločil za menjavo vratarjev, namesto Kuhna je priložnost dobil Matic Boh. Ta v osmih minutah ni prejel gola, a tudi ni mogel preprečiti visokega poraza svojega moštva.