SP skupine A: zmagi severnoameriških reprezentanc

Hokejisti Kanade so v Stockholmu z 2:1 premagali Čehe, Američani pa so bili boljši od Nemcev (3:0).

12. maj 2013 18.22
IHOCKEY-WORLD-USA-GER

Stockholm, Helsinki - Na svetovnem prvenstvo elitne divizije so danes potekali štirje dvoboji. Zmagi sta vpisali obe severnoameriški reprezentanci, ZDA in Kanada, kot tudi Švica, ki je še naprej neporažena.

Kanadčani so se pomerili s Češko in jo premagali s tesnim izidom 2:1. Kanada je povedla v 12. minuti, ko je z razdalje sprožil Eric Staal, plošček pa je zadel Wayna Simmondsa in končal za hrbtom vratarja Ondreja Paveleca. Čehi so izenačili le šest minut kasneje, strelec je bil Petr Koukal. Kanadčani so zmagovalca odločili v 47. minuti, ko je končni izid postavil Jeff Skinner.

Reprezentanca Kanade je kljub zmagi ostala na drugem mestu skupine S, saj je slavila tudi prvopostavljena Švica. Ta je proti Norveški nadaljevala niz neporaženosti (3:1) in lahko na svoji zadnji tekmi proti Belorusiji potrdi prvo mesto v skupini.

Američani boljši od Nemcev

Nedeljske dvoboje v Helsinkih sta otvorili reprezentanci Združenih držav Amerike in Nemčije. Američani so tekmo dobili s prepričljivih 3:0 in si zagotovili mesto v četrtfinalu, če pa bodo uspešni tudi na zadnji tekmi s Slovaško (14. 5.), bodo osvojili prvo mesto v skupini H.

Na zadnji tekmi skupine H sta se srečali finalisti preteklega svetovnega prvenstva Rusija in Slovaška. Tudi tokrat je bila boljša Rusija, ki je slavila s 3:1 in zabeležila četrto zmago na tekmovanju. Najboljša ruska igralca na tekmi sta bila Aleksander Radulov, ki je prispeval gol in podajo, ter vratar Ilija Brizgalov, ki je ustavil 23 strelov na svoja vrata.