Svetovni pokal: Ovečkin ostal brez drugega gola, Rusija pa praznih rok proti Švedski (VIDEO)

Na prvih tekmah skupine B je Švedska premagala Rusijo z 2:1, Severna Amerika U23 pa Finsko s 4:1.

19. september 2016 07.50
19. september 2016 08.16
SPO-HKI-WCH-WORLD-CUP-OF-HOCKEY-2016---TEAM-SWEDEN-V-TEAM-RUSSIA
M. Ž.
M. Ž.

Toronto - Na svetovnem pokalu so bile v noči z nedelje na ponedeljek aktivne reprezentance v skupini B. Švedska je z 2:1 premagala Rusijo, Severna Amerika U23 pa s 4:1 Finsko.

Švedska je z Rusijo opravila po zaslugi druge tretjine, v kateri je dosegla oba svoja gola. Povedla je v 31. minuti z igralcem več, ko je Nicklas Bäckström dobil sodniški met v napadalni tretjini in plošček podal Eriku Karlssonu, ta ga je hitro poslal na desno stran k Gabrielu Landeskogu, ki je z izjemno natančnim strelom zadel s pomočjo leve vratnice.

Švedski hokejisti so vodstvo podvojili le dve minuti kasneje, ko je po podaji Karla Hagelina zadel Victor Hedman.

Rusija je izid znižala 33 sekund pred koncem rednega dela. Strelec je bil Aleksander Ovečkin, ki je z razdalje sprožil v levi spodnji kot, vratar Jacob Markstrom pa zaradi gneče pred švedskim golom ni mogel dobro posredovati.

Ovečkin je nato 8,2 sekunde pred iztekom tekme zadel še enkrat, vendar pa so sodniki njegov gol upravičeno razveljavili, saj ga je dosegel z roko. Ruski zvezdnik je trdil, da je plošček v mrežo potisnil s palico, a so sodniki po ogledu počasnega posnetka prišli do drugačnega zaključka (v spodnjem videu).

Tekma se je končala s tesno zmago Švedske.

Severna Amerika gladko prek Finske

Na drugi tekmi skupine B je reprezentanca Severne Amerike do 23 let nadigrala Finsko. Američani so občutno več streljali proti vratom (razmerje 43:25) in izkoristili svoj edini »power-play«, medtem ko so bili Finci dvakrat neuspešni ob igralcu več.

Za Severno Ameriko so zadeli Jack Eichel (6.), Johnny Gaudreau (26.), Jonathan Drouin (28.) in Nathan MacKinnon (25.), za Finsko pa je častni gol dosegel Valtteri Filppula (56.).